Uzun zamandır hakkındaki tartışmalar bir türlü bitmeyen, ülkemizde kapatılması tüm dünyada büyük şoke etkisi yaratan Twitter, Türkiye hükümetinin vergi mükellefi olmasını gerektirecek bir hamle olarak ofis açılmasına yönelik talebini reddettiğini bildirdi.

Yasağın kaldırılmasından takip eden iki haftalık süreçte, Twitter temsilcileri hükümet ile görüşme içerisindeydi. Twitter genel müdür yardımcısı, görüşmeler süresince hükümet yetkililerine Twitter’ın içerik kaldırma isteklerine ve yargı hükümlerine nasıl yanıt verdiğinin anlatıldığını ve hükümetlerle açık bir diyalog halinde olduklarının vurgulandığını belirtmişti.

Yine de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter’ı “vergi kaçakçısı” olarak nitelendirmesine karşın, Twitter ülkemizde bir ofis açmayacak. Crowell, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, “Bir ofis açmayı kabul etmedik. Dünya genelinde ofis açma kararlarımızı, mevcut ekonomik düzenin mümkün kıldığı ölçüde veriyoruz.” dedi ve vergi konusundan görüşmelerde bahsedilmediğini sözlerine eklediekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here