Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Veri Tasarrufu Modu için İlk Bilgiler Geldi

Twitter Veri Tasarrufu Modu için İlk Bilgiler Geldi

Twitter Veri Tasarrufu Modu adı verilen yeni bir modun geleceği iddia ediliyor. Yeni modun ayrıntıları belli mi? Twitter neler sunacak? İşte tüm bilgiler.

-

Facebook’un başından geçen veri gizliliği olayı en çok Twitter uygulamasına yaradı. Öyle ki son zamanlarda eski günlerini arayan ve geri dönüş için sürekli güncellemeler yayınlayan uygulamanın, Facebook olayından sonra öne çıkmaya başladığı ve yeniden gözde uygulamalar haline gelmeye başladığını gördük. Bu konuda çalışmalarına devam ederek kendisine yer edinmek isteyen uygulamanın son olarak ise Twitter Veri Tasarrufu Modu ile gündeme geldiğini gördük. Yeni modla beraber kullanıcılarına sürprizlerine devam eden uygulamanın, yeni özelliği için detaylara bakalım.

Twitter Veri Tasarrufu Modu Nasıl Artılar Getirecek?

Yeni mod yakından tanıdığımız bir sistemi kullanıma sokmuş olacak. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar hareket halinde Twitter Veri Tasarrufu Modu kullanımına geçebilecek. Bu sisteme geçtiğiniz zaman veri kullanımınız belli bir sınıra göre ayarlanacak. Kullanıcıların cihazlarında, mobil veri kullanılırken kullanıma girecek olan yeni mod sayesinde en az interneti harcayarak uygulamanın kullanımını gerçekleştirebileceksiniz.

Twitter Veri Tasarrufu Modu

Yeni özellik açık konuma getirildiği zaman kullanıcıların uygulama deneyimlerinin de değiştiğini görecek. Bu kısımda görsellerin sıkıştırıldığını ve en önemlisi de ana sayfa kısmında videoların otomatik olarak doldurulmayacağını belirtelim. Görsellerin sıkıştırılmasının dışında kalitesinin aşağı çekilerek daha hızlı yüklenmesini ve daha az veri harcamasını sağlayacak olan modun, belli bir sınırı olup olmayacağını bilemiyoruz.

Standart veri sınırı moduna geçebileceğinizi gibi uygulama içerisinde belli bir sınır konulup, bu sınırın geçilmesi durumunda veri tasarrufu modunun kullanıma girmesi gibi bir durum söz konusu olabilir. Bunlar için detayları güncellemeler yayınlandıktan sonra göreceğiz. Şimdilik güncelleme için gelen bilgiler bu kadar ile sınırlı. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ve daha ne gibi artıları olacağı konusunda resmi açıklamayı ekliyoruz. Mobil veriye özel olacağını düşündüğümüz sistemin gelmesinden sonra detayları paylaşacağız.

25,613BeğenenlerBeğen
56,968TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here