Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Yaz Temizliğine Başladı

Twitter Yaz Temizliğine Başladı

Sahte hesaplarla mücadele eden Twitter, yeni bir temizlik hareketi başlattı. Firma rekor sayıda sahte hesabı kapattı. İşte son rakamlarla beraber yeni açıklamalar.

-

Facebook’un en büyük rakibi olarak karşımıza çıkan Twitter, son yıllarda ise bu unvanını pek karşılayamadı. Sürekli olarak geri planda kalan sosyal medya uygulaması şeklinde anılmaya başlayan Twitter, bu durumdan kurtulmak için ardı ardına güncellemeler yayınlamaya başlamıştı.

Sosyal medya devi tarafından paylaşılan yeni güncellemeler, uygulamanın yeniden canlanmasını sağladı. Fakat şimdilerde ise başka bir sorun karşımıza çıktı. Bu kez sosyal medya devinin sahte hesaplarla savaşı başladı. Sosyal medya devi bu sorunu çözebilmek adına ise yeni bir temizlik başlattığını açıkladı. Temizlik sonrasında ise uygulamada milyonlarca hesap askıya alındı.

Twitter Milyonlarca Hesabı İnceledi

Firma tarafından sahte hesapların önüne geçmek adına çok sık bir şekilde değişiklikler yapılmaya başlanmıştı. Mail onayı, numara onayı gibi artı güvenlik önlemlerinden sonra bu kez sahte hesaplar bir bir engellenmeye başladı.

Son yapılan temizlikle beraber ise 70 milyon hesabın sahte olduğunun tespit edildiği ve sahte hesaplarında askıya alındığı açıklandı. Sadece Mayıs ve Haziran ayı içerisinde askıya alınan hesapların sayısı olduğu açıklanan 70 milyon hesabın, uygulama için yeni bir rekor olduğu da belirtiliyor. 330 milyon aktif kullanıcısı olan bir platformun, 70 milyon hesabı askıya alması sahte hesap kullanımının ne denli boyutlara ulaştığının da en büyük göstergesi oldu.

Twitter

Şu an için paylaşılan verilere göre Twitter, hesapları engellemeye devam ediyor. Aynı şekilde Temmuz ayı içerisinde de hesapları engellemeye devam edeceği açıklanan sosyal medya devinin, her hafta en az 10 milyon hesapla karşı karşıya kaldığı da bir başka bilgi. Temmuz ayında da temizliğin devam edeceğini belirtilen Twitter’ın bu rakamın çok daha üzerine çıkması bekleniyor.

Sahte hesapları engellemek için üye olma aşamasında da yeni önlemlere gidileceği konusunda bilgiler var. Buna göre üyelik aşamasında yeni bazı önlemler gelebilir. Kullanıcıların sahte hesap kullanmasının tamamen önüne geçmek için daha ne gibi önlemlerin alınacağını merakla bekliyoruz. Rakamın bu kadar yüksek olması sosyal medyada sahte hesapların ne kadar büyük sorun olduğunu da göstermesi.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yeni Labirent Saldırısı – 10 TB Değerinde Kullanıcı Verisi Çaldılar!

Canon, bir fidye yazılımı saldırısına uğradı. Canon'un e-postası, Microsoft Teams, şirketin ABD web sitesi ve diğer dahili uygulamalar da olmak üzere bir...

Samsung Galaxy Z Fold 2’nin İnanılmaz Koruma Özelliği!

Samsung'un dün gerçekleşen Unpacked 2020 etkinliğinde Galaxy Z Fold 2'yi piyasaya sürmesi bekleniyordu. Fakat şirket telefonla ilgili ağzını sıkı tutmaya devam etti.

Google Pixel 5 ve Pixel 4a (5G) Ne Zaman Çıkacak – Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Dünyanın en büyük arama motoru Google, Pazartesi günü Snapdragon 730G işlemcili Google Pixel 4a'yı tanıttı. Orta sınıfa damgasını vuran Pixel 4a (5G)...

En Hızlı Android Telefonlar (Temmuz 2020)

Üst düzey Android akıllı telefonların çoğu Snapdragon 865 işlemci tarafından desteklense de, bazıları ham performans puanları açısından diğerlerinden daha hızlı. Bu nedenle...

Realme’nin Yepyeni Telefonu Realme C12 Ne Zaman Piyasaya Sürülecek ?

RMX2189 model numaralı yeni bir Realme telefonu, Tayland, Çin ve Endonezya olmak üzere üç ayrı ülkeden sertifika aldı. Sertifikalar, bir telefonun çıkışından...