Ana Sayfa İpucu Twitter'da Anket Nasıl Oluşturulur?

Twitter’da Anket Nasıl Oluşturulur?

-

Twitter kullanıcıları gelen yeni güncelleme ile anket oluşturabiliyorlar. Şimdiden oldukça fazla ilgi görülen özellik nasıl kullanılır. Beraber rehberimizle oluşturalım.

Twitter üzerinden anket oluşturmak isteyen kullanıcılar çok basit bir şekilde site üzerinden anketi oluşturabilirler. Anketin oluşturulması ile kişiler takipçileri ile istenilen konularda güzel soruların cevabına yanıt bulabilirler. Aslında en çok kurum ve gruplar üzerinde kullanılan anket sistemi görüş alınması konusunda çok fazla derecede kullanılmakta.

Test çalışmalarının ardından Twitter’a eklenen anket özelliği kişilerin tweet atma yerinde oyla butonunun kullanılması ile geliyor.

1(59)

Oyla butonu üzerinden anket oluşturma penceresi açılacak ve anket sorularını girmeniz yeterli olacaktır.

 

2(63)

Bu işlemler sonrası anketiniz takipçileriniz ile paylaşılıyor ve hazırlamış olduğunuz anket 24 saat ile yayında kalıyor daha sonra yayından otomatik bir şekilde kaldırılıyor. Ayrıca anket istatistiklerini görebiliyorsunuz. Araştırma yapacağınız zaman anketi kullanmanız büyük önem taşıyor. Çok basit bir şekilde Twitter üzerinden araştırmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here