Ana Sayfa İpucu Twitter'da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Twitter’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

-

Twitter, sosyal medya sitesinde canlı yayın yapma olanağını tanıdı. Size Twitter canlı videolarını nasıl kullanabileceğinizi göstereceğiz.

Çoğu kişi Twitter‘ı kısa durum güncellemeleri, hashtag’ları veya bazı ABD Başkanlarının rahatsız edici ifadeleri ile ilişkilendirirken, kısa bir süre önce 140 karakter sınırının ötesinde canlı video olan yeni bir özellik duyurdu.

Artık düşüncelerinizi, çevrenizi ve şüpheli çevre politikalarını dünyaya iPhone veya Android akıllı telefonunuzdan tek bir kelime yazmadan yayınlayabilirsiniz. Yeni servise ve Twitter canlı videoların nasıl kullanılacağına hızlı bir şekilde bakıyoruz.

Twitter’da Canlı Yayın Yapma: Twitter Canlı Video Nedir?

Yakın canlı rakibi Facebook Live gibi Twitter canlı video, kullanıcıların olayları doğrudan sosyal medya sitesinde canlı canlı yayınlamasına olanak tanır. Diğer kullanıcılar, yorumları ve beğenileri bırakarak gerçek zamanlı olarak feed ile etkileşim kurabilir ve video tamamlandıktan sonra feed’inizde diğer tweet’lerde olduğu gibi kalır.

Ama bir dakikanızı ayırın, duyduğumuza göre, bu sadece Periskop değil mi? Evet ve Hayır. Yeni hizmet, Twitter’ın geçen yıl yayınladığı canlı bir uygulama olan Periscope tarafından destekleniyor. Ancak, Twitter cihazınız otomatik olarak kullanıldığından Periscope hesabınıza ihtiyacınız yoktur ve her şey Twitter uygulamasında yapılır. Bununla birlikte, ayarlarınızı değiştirme gibi birkaç ek özellik istiyorsanız, iOS veya Android için Periscope uygulamasını indirerek ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Periscope Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter’da Canlı Yayın Yapma: Canlı Video Oluşturma

Canlı yayınınızı etkinleştirmek ve akıllı telefonunuzda Twitter uygulamasını çalıştırmak için yeni bir yayın oluşturun.

Bir sonraki sayfada, ekranın ana alanında ünlü ‘Neler oluyor?’ Mesajı var, ancak dikkat etmesini istediğiniz en alttaki seçenekler. İçinde ters bir gözyaşı şekli ve aşağıda ‘Canlı’ kelimesi bulunan bir video kamera simgesi görmelisiniz. Ona dokunduğunuzda kameranıza veya sese erişime izin vermeyle ilgili birkaç soru alacaksınız. Bunlara izin verin ve şimdi Twitter’da Canlı Olabileceğinizi teyit eden bir mesaj görürsünüz. ‘Tamam, var’ diyalog kutusuna dokunun ve Twitter kameranızı başlatacaktır.

Canlı yayına başlamadan önce, videonuza bir isim vermek isteyebilirsiniz. Böylece izleyiciler onu bulabilir. “Neler oluyor?” Alanına hafifçe vurun, uygun bir başlık oluşturun ve ardından başlamak için Canlı‘ya Tıkla deyin.

Twitter golive-1

Artık Twitter’da yaşıyorsun. Akışınıza rastlayan ve tüm görüntüleyenler, neler olduğunu izleyebilir ve şimdi merhaba deyin.

İşiniz bittiğinde, üstten aşağı ilerleyin ve ‘Yayınlamayı Durdur’ düğmesine hafifçe dokunun. Ardından, videoyu galerinize kaydetmek veya silmek için seçenekleri görürsünüz. Videonun kimin canlı yayını olduğu ya da akışınızda bir tekrar olarak izlediği ile ilgili ayrıntılar da vardır.

Twitter golive-2

Şimdi bir yayın efsanesi olarak yolculuğunuz sürüyor. Unutmayın ki büyük güç, büyük bir sorumluluk ve sürekli ilginç olma zorluğu ile gelir. İyi şanslar, bol takipçiler!

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Opera, YoYo Games’i Satın Aldığını Duyurdu!

Bilindiği üzere Opera, 2019 yılında ilk oyun web tarayıcısı olan GX'i piyasaya sürmüştü. GX tarayıcı, RAM ve CPU sınırlayıcısı, oyun çıkış tarihilerini gözlemlemek için...

Infinix Hot 10 Play Resmi Olarak Duyuruldu!

Akıllı telefon pazarında küçük üreticilerden olan Infinix, geçtiğimiz yıl Hot 10 ve Hot 10 Lite cihazlarını piyasaya sürmüştü. Bugün ise şirket seriye Play versiyonlu...

Samsung Yeni 870 Evo SSD Fiyatı ve Detayları Açıklandı!

Samsung, akıllı telefon pazarı dışında diğer teknoloji alanlarında da yeni ürünler çıkarmaya devam ediyor. Firma dün yeni bir SSD serisini tanıttı. 870 Evo adıyla...

Samsung Galaxy S21 Ön Siparişleri Galaxy S20’yi Geçti!

Samsung geçtiğimiz hafta yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S21 ailesini resmi olarak tanıtmıştı. Birkaç gün önce de resmi olarak ön siparişe sunulan cihazın...

Samsung Yeni Bir Galaxy A82 5G Üzerinde Çalışıyor!

Güney Kore'li teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarına oldukça etkili modeller ile giriş yapmaya devam ediyor. Şirket en son Galaxy S21 serinin tanıttı ve...