Twitter
Twitter uygulamasına yeni bir özellik geliyor

Sosyal medya siteleri arasında en fazla kullanıcıya hitap edenlerden bir tanesi olan Twitter’ın platformunda yer alan retweet uygulamasında yeni bir aşamaya yer verilerek, bu konuda bir değişiklik yapılması gündeme geldi. Alıntılama işlemi olarak da bilinen retweet uygulaması, bir başka kullanıcının attığı tweeti onaylama göstergesi olarak gözlemlenir ve bu kulvarda kendi profil sayfasında da yer edinmesi için ortaya konulan bir özellik olarak bilinmektedir.

Retweet Özelliğinde Bambaşka Bir Boyut

retweet
Twitter kullanıcıları artık Retweet özelliğinin yeni bir boyut kazadığını görebilecek.

Twitter’ın yazdan beri üzerinde çalıştığı retweet uygulamasına yorum yapma özelliğini resmi olarak duyurdu. Bundan sonra retweet ettiğimiz her tweeti 140 karakterlik bir limit içerisinde yorumlayabilme seçeneğine sahip bir durumda sosyal medya kullanıcısı olacağız.

Önceleri var olan tweeti yorumlama gibi bir şansınız bulunmuyordu. Zaten retweet işlemi uyguladığınız tweet de 140 karakterlik hakkınızın büyük bir kısmını kullandığından dolayı böyle bir seçeneğe sahip olmuyordunuz. Yalnız yeni gelen özellikle beraber; yorumlamak için 140 karakter daha kullanımına artık sahip olacağınız belirtiliyor.

Şu anda tüm tarayıcılarda ve akıllı telefonlarda yer edinmeyecek olan bu özellik; sadece iOS işletim sistemi destekli mobil cihazlarda ve Twitter tarayıcı sürümünde yer alacak. İlerleyen günlerde ise Android işletim sistemi destekli akıllı mobil cihazlarda da kullanıma sunulacak olan bu özellik, sosyal medyayı aktif bir biçimde kullandıklarından dolayı, retweet uygulamasının yeni özelliğini de aktif biçimde kullanabilecekler.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here