uber taksi

UberTaxi nedir mi açıklamamızı okuyun bir gün size de lazım olabilir…

2014’ün Haziran ayında başlayan Uber uygulaması popülerliğini her geçen gün arttırıyor. İlk Çıktığı andan sonra uberXL araçlarında yaptığı %50 indirim ile taksiden %15 daha hesaplı ve daha konforlu hizmeti sunmaya başladı.

UberTaksi geliyor

22 Aralık 2014 gününden itibaren Siyah ve XL seçeneklerine İstanbul taksileri de Uber üzerine eklendi. Artık bu uygulama ile hem taksi hem XL hem de Premium araçları hizmetinize çağırmanız mümkün. Bu arada UberTaxi Nisan 2015’ e kadar bütün yolculara %20 indirimli ayrıca Nisan 2015’e kadar taksi şoförlerinden de herhangi bir komisyon alınmayacağı bildirmişti.

UberTaxi’nin diğer kullanışlı özelliklerinin yanında, şoförlerin ismini, fotoğrafını, cep telefonu numarasını ve plaka bilgilerini görebiliyorsunuz. UberTaxi uygulamasında karşılıklı puanlandırma sistemi sayesinde iki taraf için de güvenli bir yolculuk sunulmuş oluyor.

Özellikle yabancı turistlerin ağırlık vereceği bu uygulamada araç şoförleri hakkında bilgi almanız ve kısa bir sohbet etmeniz de mümkün olacak.

Facebook Mesenger artık kullanıcıların telefonlarına Uber uygulamasını indirmesine veya sohbet oturumunu sonlandırmasına gerek kalmadan Uber araçlarını çağırmasına olanak sağlayacak.

Uberuygulaması

ABD’nin bazı bölgelerinde test sürecinde olan Transportation on Messenger (Messenger’dan Ulaşım) olarak adlandırılan yeni özellik denenmeye devam edilmekte. Bir arkadaşınızla sohbet esnasında buluşma kararı vermiş iseniz arkadaşınız size bir adres gönderdiğinde, adrese dokunarak Mesenger içinden bir Uber aracı talep edebileceksiniz. Ya da ekrandaki küçük araba simgesine dokunarak talebinizi belirtebilirsiniz.

Şirketin blog sayfasında yer alan açıklamada, araç çağırma ve ödeme işleminin bir mesaj göndermek kadar basit olduğu ifade ediliyor.Yeni özellikle birlikte artık Facebook Mesenger içersinde konuşmayı kesmeden araç çağırıp, ödeme yapabileceğiniz gibi Uber, kullanıcılara özel bir sohbet oturumuyla fatura da gönderebilecek. Ve siz telefonunuzdan bu faturayı ödeyebileceksiniz.

Artık acil durumlarda. karda kıyamette sokak sokak taksi arama derdi bitecek gibi görünüyor. Bakalım ileri ki yıllarda bu uygulama rağbet görecek mi? 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here