Ana Sayfa Oyun Ubuntu Steam Desteği Kesiliyor

Ubuntu Steam Desteği Kesiliyor

Ubuntu Steam desteği için beklenen açıklama geldi. Yeni sürümle beraber Steam desteği de tamamen son bulmuş olacak. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

-

Linux çekirdeği üzerine geliştirilmiş olan Linux tabanlı işletim sistemi Ubuntu için yeni güncellemeler yolda. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan yeni bir güncelleme, Ubuntu kullanıcıları için önemli değişiklikleri kullanıma alacak. Yeni güncelleme sonrasında 32 bit uygulamalar ve oyunlar için destek kesilecek.

Bu durum Ubuntu kullanıcıları için yeni bir döneme giriş yapılması demek oluyor. Yeni işletim sistemi sürümlerinde 32 bit desteğinin kesileceğinin açıklanmasının hemen arından ise kötü bir haber gelmiş durumda. Buna göre Steam desteği de kesilecek.

Ubuntu, Steam Çalıştırmayacak

Elde edilen bilgilere göre bundan sonraki süreçte Steam söz konusu işletim sistemi sürümüyle beraber kullanılmayacak. Bunun nedeni yeni işletim sistemi sürümünün 32 bit desteğine tamamen son vermesi olacak.

Destek son bulduğu için belli başlı 32 bit uygulama ve oyun desteğinin kullanılmayacağını göreceğiz. Bu durumda Steam bazı oyunlar için uyumluluk sorunuyla gündeme gelecek.

Bu durum diğer sürümleri de etkileyebilecek ve kullanıcıların sorun yaşamalarına neden olacak. Tüm bunları değerlendiren Steam, resmi olarak uygulamanın desteğini kesmiş olacak. Yani yeni sürümden sonra Ubuntu üzerinde Steam kullanımının mümkün olmadığını göreceğiz.

Ubuntu Steam

Mevcut kullanıcıların da durumdan etkileneceğini belirtelim. Sorunun çözülmesinin ise pek mümkün gözükmediğini söylemek gerekiyor. Bunun için Steam tarafından tüm 32 bit içeriklerden vazgeçmek gibi bir şart söz konusu oluyor. Steam tarafından böyle bir şeyin kabul edilmesi pek mümkün değil.

Ayrıca bakınız: Oyun İndirme Siteleri

Ayrıca uygulama yetkililerinin de bu yönde bir çalışması olmadığını ekleyelim. En azından kısa vadede sorunun çözümü pek mümkün değil gibi gözüküyor. En azından şimdilik bu yönde kararların doğrulandığını söylemek yeterli olacaktır. Yeni sürümün tam olarak ne zaman yayınlanacağının da kesin olmadığını ekleyelim.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sanal Müze Nedir?

Dijital dönüşümün farklı sektör ve alanlara entegre olmasıyla karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sanal müze, yollara düşmeden yeni yerler keşfetmeyi mümkün kılıyor.

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...