Ana Sayfa Oyun Ubuntu Steam Desteği Kesiliyor

Ubuntu Steam Desteği Kesiliyor

Ubuntu Steam desteği için beklenen açıklama geldi. Yeni sürümle beraber Steam desteği de tamamen son bulmuş olacak. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

-

Linux çekirdeği üzerine geliştirilmiş olan Linux tabanlı işletim sistemi Ubuntu için yeni güncellemeler yolda. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan yeni bir güncelleme, Ubuntu kullanıcıları için önemli değişiklikleri kullanıma alacak. Yeni güncelleme sonrasında 32 bit uygulamalar ve oyunlar için destek kesilecek.

Bu durum Ubuntu kullanıcıları için yeni bir döneme giriş yapılması demek oluyor. Yeni işletim sistemi sürümlerinde 32 bit desteğinin kesileceğinin açıklanmasının hemen arından ise kötü bir haber gelmiş durumda. Buna göre Steam desteği de kesilecek.

Ubuntu, Steam Çalıştırmayacak

Elde edilen bilgilere göre bundan sonraki süreçte Steam söz konusu işletim sistemi sürümüyle beraber kullanılmayacak. Bunun nedeni yeni işletim sistemi sürümünün 32 bit desteğine tamamen son vermesi olacak.

Destek son bulduğu için belli başlı 32 bit uygulama ve oyun desteğinin kullanılmayacağını göreceğiz. Bu durumda Steam bazı oyunlar için uyumluluk sorunuyla gündeme gelecek.

Bu durum diğer sürümleri de etkileyebilecek ve kullanıcıların sorun yaşamalarına neden olacak. Tüm bunları değerlendiren Steam, resmi olarak uygulamanın desteğini kesmiş olacak. Yani yeni sürümden sonra Ubuntu üzerinde Steam kullanımının mümkün olmadığını göreceğiz.

Ubuntu Steam

Mevcut kullanıcıların da durumdan etkileneceğini belirtelim. Sorunun çözülmesinin ise pek mümkün gözükmediğini söylemek gerekiyor. Bunun için Steam tarafından tüm 32 bit içeriklerden vazgeçmek gibi bir şart söz konusu oluyor. Steam tarafından böyle bir şeyin kabul edilmesi pek mümkün değil.

Ayrıca bakınız: Oyun İndirme Siteleri

Ayrıca uygulama yetkililerinin de bu yönde bir çalışması olmadığını ekleyelim. En azından kısa vadede sorunun çözümü pek mümkün değil gibi gözüküyor. En azından şimdilik bu yönde kararların doğrulandığını söylemek yeterli olacaktır. Yeni sürümün tam olarak ne zaman yayınlanacağının da kesin olmadığını ekleyelim.