AeroMobil ucan araba

1950’li yıllardan beri hayalimizi süsleyen uçan arabaların 2017 yılında yollara ve havalara çıkması bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda ütopya gibi görünen uçan arabalar artık hayal olmaktan çıkıyor.

Slovak AeroMobil şirketi tarafından geçtiğimiz sene şehir trafiğini rahatlatacak bir adım atılmıştı. Bir ürün tasarlayan ve tanıtımını yapan Aeromobil’in bu projesine hayal olarak bakılıyordu. Fakat firma gelen yoğun eleştirileri dikkate almadı ve yoğun bir çalışma temposuyla projesini gerçekleştirmek için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz yılın tanıtılan ürünün çalışması yaklaşık 1 yıldır hummalı bir şekilde devam ediyordu. Dün yapılan açıklamada uçan araba projesinin artık tamamlandığı ve yollara çıkmaya hazır olduğu belirtildi. Sadece test uçuş sürelerinin bitmesini beklediklerini ifade eden şirket; 2017 senesinde bu aracı yollara ve hatta havalara çıkaracaklarını duyurdu. 1 sene önce hayal olarak görülen ve birçok insan tarafından çöp şeklinde nitelendirilen uçan araba projesiyle devam bir adım atıldı. Test sürüşlerinde de aracın kalkış ve inişine ilişkin detaylar dikkat çekti. Hem karadan, hem de havadan gidebilen bu aracın yollara ve havalara çıkacağı tarih merakla bekleniyor.

AeroMobil

AeroMobil-8

AeroMobil-7

AeroMobil-6

AeroMobil-5

AeroMobil-4

AeroMobil-3

AeroMobil-2

AeroMobil-1


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here