Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Ücretli Firefox Sürümü Yayında

Ücretli Firefox Sürümü Yayında

Reklam engelleme sistemi için Firefox tarayıcı yeni bir döneme geçiyor. Firefox ücretli abonelik sisteminde neler sunulacak?

-

Web sitelerinin ayakta kalması için işleyiş belli. Web siteleri sürekli olarak reklam yayını yaparak belli bir oranda gelir elde ediyor. Bu reklamlar sadece Google tarafından sunulan reklamlar olmuyor. Bunun yanında çeşitli kuruluşlardan da reklamlar alınabiliyor. Ayrıca farklı reklam servislerinden de yararlanıldığını biliyoruz. Bu konuda Firefox tarayıcı için yeni bir dönemin başladığını da belirtebiliriz.

Öyle ki yeni Firefox tarayıcı sistemi reklam düzenini değiştirecek gibi duruyor. Aşırı derecede reklam sunan sitelerin kullanıcıları rahatsız etmesi üzerine atılan yeni adım, bir nevi abonelik sistemini kullanıma sokuyor. Kullanıcıları rahatsız edecek kadar çok sayıda reklamın önüne geçecek olan yeni düzenden ve bu düzenin nasıl işleyeceğinden söz edelim.

Ücretli Firefox Sistemi

Aslında konunun asıl odak noktası reklam gösterimleri. Kullanıcılar reklam gösterimlerinden rahatsızlık duyduğu için reklam engelleme programları kullanıyor. Bir yandan reklamların engellenmesi için yardımcı programlar kullanıldığını biliyoruz bir diğer yandan ise sitelerin bu durumdan oldukça olumsuz etkilenip gelirlerinden olduğunu biliyoruz.

Ücretli Firefox tarayıcılar ise tam olarak bu sistemde değişikliğe gidecek. Reklamlardan rahatsız olan kullanıcılar için artık ödeme yapma artısı gelecek. Söz konusu tarayıcı versiyonu tüm reklamları otomatik olarak engelliyor ve buna karşın ek olarak bazı eklentiler ve kullanım için artı sunan bazı artı özellikler sunuluyor.

Reklamların gösterilmesi engellenirken bir yandan da sitelerin mağdur olmaması sağlanıyor. Kullanıcıların 4.99 dolar gibi bir ödeme yapması gerekiyor.

Firefox

Ücretli olarak alınacak aboneliklerden sonra, kullanıcılar bir daha reklam görme gibi bir sorunla karşı karşıya kalmıyor. Firefox tarayıcı için ödeyeceğini bu abonelik ücreti ise sitelerle paylaşılıyor.

Bir nevi abonelik gelirleri de tıpkı reklam sisteminde olduğu gibi ortaklaşa olarak sunuluyor. Bu şekilde sitelerin de daha fazla kazanması söz konusu olacak. Fakat Firefox sisteminin ne kadar kullanılacağı ve kullanıcıların ödemeli sistemleri ne kadar tercih edeceği merak konusu.

Ücretsiz olarak kullanılan tarayıcılar için ücret ödemek pek kabul görecek bir fikir değil gibi gözüküyor. Yine de reklamlardan sıkılan kullanıcıların bu sistemi tercih etmesi de söz konusu olabilir. Tabii ki kullanım oranı için yorum yapmak çok zor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Apple, Iphone 11 İçin Akıllı Batarya Kılıfı Üretti!

Adından da anlaşılacağı gibi, Apple Iphone 11 akıllı şarj kılıfları size ek yedek güç verebilecek entegre bir şarj ile birlikte satışa sunulacak....

Honor V30 Geekbench’te Görüntülendi!

Honor V30, beş gün içinde piyasaya sürülüyor. Lansman öncesinde, cihaz Geekbench kıyaslama platformunda, Huawei OXF-AN10 model numarası ile görüntülendi. Yaklaşmakta olan amiral...

En iyi Apple Watch uygulamaları 2019!

En sevdiğimiz uygulamalar; yararlı, eğlenceli ya da hayatımızı biraz daha kolaylaştırıp güzelleştirdikleri için iyiki varlar. Listemize girmeden önce, iPhone'unuzdaki...

Xiaomi 100W Süper Turbo Şarj Teknolojisini Akıllı Telefonlarla Buluşturmak İçin Sabırsızlanıyor!

Son yıllarda, hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj teknolojisinde büyük adımlara tanık olduk. OPPO Reno Ace’in piyasaya sunulmasından önce, Xiaomi 100W...

Huawei MatePad Pro Resmi Tanıtım Videosu Ortaya Çıktı

Huawei, 25 Kasım'da MatePad Pro'yu Şangay kentinde düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacak. Amiral gemisi tablet hakkında uzun süredir çeşitli sızıntılar ortaya çıkıyor. Bugün...