Qute

Türkiye’de önümüzdeki haftadan itibaren satışa çıkacak Bagaj Qute model aracın fiyatı sadece 15 bin TL olacağını belirtildi.

Türkiye’de satışa çıkacak olan aracın fiyatının 15 bin TL olması büyük yankı uyandırdı. Sıfır fiyatının 15 bin TL olması ve özellikleri ile birlikte konforlu bir yolculuk vadeden Bagaj Qute marka araç, önümüzdeki haftadan itibaren yollarda görülmeye başlanacak.

Qute

Hindistan’daki bir motosiklet üreticisi tarafından üretilen araç Hindistanlı Bajaj Auto imzası taşırken, 15 bin TL gibi diğer araç fiyatlarına göre çok düşük bir fiyat ile satılacak olması ilgi uyandırdı ve şimdiden herkesin aracı tanımasını sağladı.

2015’in başlarında da gündeme gelen fakat detaylar net olmadığı için bilgi alınamayan durum ile ilgili yapılan son görüşmeler sonrasında anlaşmalar sağlanırken, Hindistanlı Bajaj Auto önümüzdeki haftadan itibaren resmen satışa çıkacak.

Türkiye’deki Hindistanlı Bajaj Auto’nun temsilcisinin Kuralkan Holding olacağı açıklanırken, araç oldukça ilginç özelliklere sahip. Otomatik konseptinde üretilen araç, buna rağmen motosiklet motoruna sahip.  Motoru dışında diğer araçlardan herhangi bir farkı bulunmayan Qute için şimdiden söylenmesi gereken ilk şey, 70 kilometrenin üzerine çıkılamayacak olması. Bu nedenle hızı seven ya da 70 kilometrelik bir hız ile yolculuk yapmak istemeyenlerin Qute’den uzak durması gerekiyor.

13 beygir gücünde motoru ve 217 cc’lik su soğutmalı özel sistemi ile satışa çıkacak araç kısa yolculuklarda pratik bir şekilde ulaşım sağlayacak. Düşük motor sistemleri ile yakıt konusunda da iyi bir tasarruf sağlayan Qute yabancı ülkelerde özellikle toplu taşıma için kullanılıyor ve ekonomik bir şekilde toplu taşıma işlevini yerine getiriyor. Bu açıdan Türkiye’de farklı alanlarda kullanılması beklenen Qute için vatandaşların nasıl bir tepki göstereceği de merak edilenler arasında.

Araç için en çok merak edilenler arasında bulunan diğer bir durum da aracın hangi ehliyet ile kullanılacağı. Motorsiklet motorunun olması bu konuda kafaları karıştırırken, aracı kullanmak için B sınıfı ehliyetin olması yeterli olacak.

Qute 3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here