Ana SayfaTeknoloji HaberleriUludağ Üniversitesi Öğrencilerinden Scorp Uygulamasına Destek

Uludağ Üniversitesi Öğrencilerinden Scorp Uygulamasına Destek

-

Uludağ Üniversitesi öğrenci gruplarından en başarılı ve söz sahibi olan Ulinka Topluluğu yapacakları etkinlik için Scorp uygulamasına destek amacıyla kendileri gibi öğrenci olan uygulama proje mimarlarını konuşmacı olarak davet etti.

Scorp Uygulaması, Koç Üniversitesi’nde lisans düzeyinde eğitime devam eden 2 genç olan Sercan Işık ve İzzet Zakuto’nun ortak bir girişimi olarak karşımıza çıkıyor. İki üniversite öğrencisiyle  çalışmaya başlanan uygulamada şu anda 450’den fazla üniversite öğrencisi, bir takım halinde çalışıyor. Ve başarı yakalandı sayılır.

ulinka toplantı

Koç Üniversitesinde okuyan iki öğrencinin kurduğu ve geliştirdiği Scorp uygulamasının, merakla beklenen ve Android kullanıcıları tarafından uzun süredir marketlerine uygulamasının çıkmasını talep ettikleri uygulamanın Android versiyonunun da geliştirilmesinin tamamlandığı kamuoyuna duyurdu. Kullanıcılar artık uygulamayı App Store’un yanı sıra, Google Play Store’dan da Scorp’u indirebilecek. Scorp uygulaması özetinde kullanıcıları, belli kategorilere ait başlıklar altında, 15 saniyelik videolar yükleyerek bir konu hakkında görüş belirtmesine imkan sağlıyor. İnsanların her kategoriden aradıkları soruların cevabını bulabileceği, güncel sorunlar ve popüler konular üzerine 15 saniyelik mikro-videolar aracılığıyla içerik üretebildikleri Scorp uygulaması 7 Şubat 2015’te AppStore’da yayına girmişti.

ulinka grup

Uludağ Üniversitesi Ulinka Öğrenci Topluluğu arkadaşlarının bu başarısını öğrenci arkadaşlarına duyurmak ve girişimcilik adına örnek teşkil eden bu  çalışmanın farkındalığını oluşturmak için  Sercan Işık ve İzzet Zakuto’ya ulaştılar ve konuşmacı olarak davet ettiler. Davet karşısında memnun olan genç girişimciler daveti kabul ettiklerini bildirdiler. Zira Ulinka Topluluğu konuşmacılarını titizlikle seçiyor ve öğrenci arkadaşlarına böylece yol haritası çizmiş oluyorlar. Ulinka Başkanı Hatice SOYALP ;’ Bizim gibi öğrenci olan arkadaşlarımızın Scorp Platform başarısı dikkatimizden kaçmadı. Bu girişimci arkadaşlarımıza manevi desteklerimizi sunmamız gerekiyor böylece sanal dünyada söz sahibi olmamızın kapısı açılmış olacaktır. Geleceğin yöneticileri olarak şimdiden farkındalık oluşturmak ve ülkemizin geleceğini her yönden güvence altına almak biz öğrencilerin asli görevi olmalıdır. Yaptığımız bu hizmtler bizden sonra gelecek öğrenci arkadaşlarımıza yol gösterici olacaktır. Yerli ve Milli olan her başarıyı destekliyoruz.‘ diyerek sözlerini bitirdi.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerin birbirlerine olan destekleri Türkiye’nin herşeye rağmen iyi yolda olduğunun göstergesidir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here