Günümüzde en çok yenilen abur cubur’larndan birisi ise pizzadır. Pizza üreten birçok firma var ancak dünyada ve ülkemizde alanında liderleşmiş firmanın Dominos Pizza firmasının olduğunu biliyoruz ancak Dominos pizzaya hack şoku geldi.

Kenilerini Rex Mundi diye tanıtıp Dominos Pizzanın Fransada 592.000 ve Belçikada 58.000 müşterinin kimlik bilgilerine ulaşan Rex Mundi Dominos Pizzadan veritabanı açıklığını kapatmak için 30.000 Euro istiyor aksi takdide iki ülkede Dominos pizzanın sipariş ve blog için açtığı web sitesine üye olan 650.000 kişinin kimlik bilgilerine el konulacak bu kötü haberde sevindiğimiz tek nokta web siteye üye olurken sadece mail,ev adres,telefon ve parola bilgilerimizi paylaşmış olmamız ancak dikkat edin aynı mail ve aynı şifre ile üye olduğumuz bazı sitelerdeki profillerimizde bununla beraber çalınabilir.

dominos pizzaDominos pizzanın Fransa ayağı durumu kabul etti ve hacklendiklerini söyledi yaptıkları resmi açıklamaya göre Fransız kullanıcıların acilen parolalarını değiştirmeleri gerektiğini söylediler. Bununla birlikte Dominos Pizzanın Hollanda bölge sorumlusunun yaptıkları açıklamaya göre Hollanda’nın durumdan etkilenmediği söyleniyor ancak web sitelerinde bazı işlerin yolunda gitmediğini belirten Andre ten Wold’e göre her an Dominos Pizzanın Hollanda veritabanınında çökertilebileceği söyleniyor bunun üzerinde tüm Hollanda halkına paylaştıkları bilgileri silmelerini özellikle Kredi Kartı gibi bilgilerinin hemen yok etmeleri gerektiğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here