Ana Sayfa İpucu Valorant System Reboot Required Hatası

Valorant System Reboot Required Hatası

Valorant System Reboot Required hatası oyuna girmenize engel olabilir. Peki, sık sık yaşanan bu hatayı düzeltmek için ne yapmak gerekiyor?

-

Valorant yeni yayınlanan bir oyun ama oyuncu sayısı hiç öyle demiyor. Sürekli artan oyuncu sayısı ile hızlı bir gelişim gösteren oyunun en çok şikayet edilen kısmı ise karşılaşılan hatalar. Özellikle ilk defa oyunu yükleyen kullanıcılar çok fazla hata mesajı alabiliyor. En sık karşılaşılan sorun Valorant System Reboot Required hatası.

Bir döngü hatası olarak da değerlendirilebilecek olan sorun, oyuna girişinizi engelliyor. Valorant System Reboot Required çözümü ve neden kaynaklandığı kısmından daha fazla bahsedelim.

İlginizi Çekebilir: Valorant Özel Oyun Oluşturma ve Hile Ayarları

Valorant System Reboot Required Hatası Nedir ve Neden Oluyor?

Bu hatanın alınmasının nedeni, oyun dosyalarında yaşanan sorun. Yükleme sırasında ya da sonrasında oyun dosyalarında bir sorun meydana geliyor ve bu yaşanan sorun sizin oyuna girmenizi engelliyor. Hatanın asıl kaynağı genelde Riot Vanguard bölümü. Buradaki dosyalarda yaşanan sorun nedeniyle hatayı alıyorsunuz.

Oyuna girmek istediğiniz zaman, önce küçük pencerede oyun açılıyor ve giriş ekranına geçmeden ekranda bir kutucuk beliriyor ve bu kutucuk içerisinde uyarı mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Sisteminizi yeniden başlatsanız ya da oyuna yeniden girmeye çalışsanız bile sorun çözülmüyor, devam ediyor. Yani anlayacağınız bir türlü oyunu oynayamıyorsunuz.

Valorant System Reboot Required hatasi

Valorant System Reboot Required Hatası Çözümü

Hatanın çözülmesi için genel olarak kullanılan bir ana yöntem var. Ne dedik Riot Vanguard dosyalarında yaşanan sorun nedeniyle bu hatayı alıyorsunuz. O zaman odaklanacağımız kısım da bu dosyalar olacak.

 • “Program ekle kaldır” kısmına girin.
 • Açılan programlar listesi içerisinden “Riot Vanguard” programını bulun ve “Kaldır” diyerek programı kaldırın.
Valorant System Reboot Required hatasi
 • Bu aşamada karşınıza bir uyarı gelecek ve bu uyarıda oyunun durabileceği, bu dosyanın silinmesinin soruna neden olabileceği söyleniyor. Yine de silmemiz gerektiği için “Yes” kısmına basın.
 • Programın kaldırılmasını bekleyin. Ama işimiz bitmedi.
 • Başlat kısmına gelin ve komut penceresi yazıp ardından ise yönetici olarak “Komut Penceresini” çalıştırın.
Valorant System Reboot Required hatasi
 • Komut penceresine “sc delete vgc” yazın ve enterlayın.
 • Sonra “sc delete vgk” yazın ve bir kez daha enter tuşuna basın.
 • İşlem henüz bitmedi. Şimdi oyunun kurulu olduğu dosyanın içerisine giriş yapın. Genelde C: Program Files içerisinde yer alır.
Valorant System Reboot Required hatasi
 • Buraya girin ve “Riot Vanguard” dosyasını tamamen silin.
 • Silme işlemi tamamlanınca oyunu yeniden başlatın. Oyun aracı, eksik dosyaları tespit etmek için bir tarama yapacak ve eksik olan oyun dosyalarını yeniden indirip kuracaktır. Riot Vanguard yeniden kurulacaktır.
 • Sisteminizi yeniden başlatın ve ardından oyuna girin.

Yenilenen Riot Vanguard sayesinde oyunun sorunsuz olarak başlaması gerekiyor. Eğer bu işlemin ardından Valorant System Reboot Required uyarısı yine çıkıyor ise ufak bir düzenleme daha yapmanız gerekebilir. Sorunun devam ettiği kullanıcıların yapması gereken,

 • Başlat menüsüne bir kez daha girin ve kontrol penceresini yine yönetici olarak çalıştırın.
 • Ardından komut penceresine “Bcdedit.exe-set TESTSIGNING OFF” ifadesini yazın.
 • İşlem tamamlansın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarı açtıktan sonra oyuna tekrar girin.
Valorant System Reboot Required hatasi

Valorant System Reboot Required hatası çözülmüş olması gerekiyor. Hatanın çözüme kavuşması adına yaptığınız işlemler yeterli olmalı ama şunu da söyleyelim ki Riot Games güncellemeler yayınlıyor.

Güncellemeler bu sorunun direkt olarak yaşanmasının önüne geçmeye başladı. Yani güncellemeleri yaparak hatalardan kurtulabilirsiniz. Güncellemelere rağmen hata devam ediyorsa o zaman anlattığımız yöntemleri uygulayın.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...