Ana Sayfa İpucu VLC Player İle Ekran Kaydetme Nasıl Yapılır?

VLC Player İle Ekran Kaydetme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan video oynatıcılarından birisi olan VLC Media Player, ekran kaydetme özelliğini de bünyesinde barındırıyor....

-

VLC Player‘da ekran kaydı yapmak mümkün mü? Mümkün ise, VLC Player İle Ekran Kaydetme Nasıl Yapılır? Hergün yayınladığımız birbirinden farklı ipuçlarımız arasında bugün de VLC ile karşınızdayız.

VLC Media Player, web üzerinde mevcut olan en çok yönlü ses ve video oynatma yazılımlarından biridir. En büyük avantajı açık kaynak olması, hemen hemen tüm formatları desteklemesi ve tamamen ücretsiz olmasıdır.

Birçok temel kullanıcının bilmediği çeşitli gizli özelliklere de sahiptir. Böyle gizli bir özelliklerinden birisi de ekran kaydetme özelliğidir. Herhangi bir ek dosya veya eklenti olmadan kolaylıkla VLC oynatıcı ile ekran kaydı yapabilirsiniz.

İşte, bu durum nasıl çalışıyor, fotoğraflı bir anlatım ile sizlere gösterelim.

VLC Player İle Ekran Kaydetme İşlemi

İlk olarak yapmanız gereken VLC Player’ın en son sürümünü indirmek. Şayet bilgisayarınızda varsa gerek yok. Ancak yoksa buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  • VLC Media Player uygulamasını açın.

VLC Player İle Ekran Kaydetme Nasıl Yapılır?

  • Sol üst köşede bulunan araç çubuğundaki Ortam sekmesine gidin ve Dönüştür/Kaydet seçeneğine dokunun (Ctrl + R kısayolunu kullanın) küçük bir açılır pencere açılacak.

VLC Player İle Ekran Kaydetme Nasıl Yapılır?

  • Açılan küçük panelde, üst kısımda bulunan Yaklama Aygıtı sekmesine ilerleyin ve DirectShow yazan kısımdan Masaüstünü seçin
  • Şimdi, Ayarlar kutusunda kare hızını ayarlayın. Düzgün oynatım için saniyede 30 kare kaydetmeniz önerilir. Ancak, kalite sizin için önemli değilse ve daha küçük dosya boyutu istiyorsanız, 15fps veya 24fps’yi seçebilirsiniz.

VLC Player İle Ekran Kaydetme Nasıl Yapılır?

 

  • Dönüştür / Kaydet düğmesini tıkladığınızda yeni iletişim kutusu açılır.

VLC Player İle Ekran Kaydetme Nasıl Yapılır?

  • Açılan ekranda genel olarak video kaydetme ayarlarına ulaşacaksınız. Profil kısmında ne tür video kaydetmek istiyorsanız, onu bulabilirsiniz. Birçok seçenek mevcut. Sonrasında ise Gözat’a tıklayıp, videonun nereye ne isimle kayıt edileceğine karar verebilirsiniz.
25,616BeğenenlerBeğen
56,969TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here