Ana Sayfa İpucu Vodafone Modem Şifre Değiştirme

Vodafone Modem Şifre Değiştirme

Vodafone modem şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

-

Vodafone modem şifre değiştirme işlemi, modem markasına göre ufak değişiklikler göstermekle beraber genel olarak kullanılan ayarlar bellidir.

İnternet tarayıcınızı ve standart olarak belirlenen şifreleri kullanarak kablosuz bağlantı şifrenizi değiştirebilirsiniz. Peki, Vodafone modem şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır? Hangi aşamalardan geçmek gerekiyor? Detaylarıyla inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Modem Arayüz Şifreleri

Adım Adım Vodafone Modem Şifre Değiştirme

Baştan şunu belirtmek gerekiyor ki Vodafone genelde Huawei marka modemleri kullanıyor. Bu nedenle işlemler çoğu zaman aynı kalacaktır. Fakat paylaşacağımız bilgiler sizin için geçerli olmuyorsa (mesela tarayıcınıza belirttiğimiz adresi girdiğiniz zaman modem arayüz paneli gelmiyorsa) bu durumda servis sağlayıcısı ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemi için yapacaklarınız ise şöyle:

  • Kullandığınız tarayıcınızı açın.
  • Adres satırına gelin ve adres satırına 192.168.1.1 yazarak, bu adrese gidin.
  • Karşınıza bir web arayüz ekranı gelecek. Karşınıza gelen bu ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Kullanıcı adı bölümüne “admin” yazın ve şifre kısmına da yine “admin” yazarak “Tamam” butonuna basın.
  • Kullanıcı adınız ve şifreniz kabul edilecek olursa modem paneli açılacaktır. Fakat eğer şifre ya da kullanıcı adında bir hata varsa, modeminizin markasına ve modeline göre internet üzerinden arama yaparak modem arayüz bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
  • Modem arayüzüne girdikten sonra sol kısımda modem numaranızın yazdığı alanda “ayarlar” kısmının yer aldığını göreceksiniz.
  • “Ayarlar” menüsü üzerinden “Kablosuz LAN” kısmına girin.
  • Şimdi karşınıza bir menü gelecek. Tüm kablosuz ağ ayarlarının bulunduğu bu kısımda alt bölümde Kablosuz şifre alanının yazdığını göreceksiniz.
  • Burada sizin kullandığınız şifreniz yazacaktır. Değiştirmek için kutucuğa tıklayın ve yeni şifrenin girişini yapın.

Vodafone modem şifre değiştirme işlemi bu kadar basit. Takıldığınız herhangi bir adımda ya da modem arayüz şifreleri konusunda bilgi almak isterseniz, yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.    

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Önceki İçerikPoco X2 vs Realme X2
Sonraki İçerikTablet Nasıl Temizlenir?

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Moto G 5G’nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

Eylül ayında, kod adı 'Kiev' olan bir Motorola akıllı telefonu tüm ihtişamıyla kendini göstermişti. Şimdi, bir aydan fazla bir süre sonra, aynı...

Samsung, Yeni Akıllı Tahtası Flip’i Piyasa Sürmeye Hazırlanıyor!

Samsung Electronics, 2021'de yeni bir eğitim aracını piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Cihaz, bölgedeki eğitim sektörlerini hedefleyen 60 inçlik interaktif bir dijital akıllı...

Apple iPhone 12 Mini, Canlı Canlı Görüntülendi!

Apple'ın iPhone 12 Mini ön siparişine tam bir hafta kalmasına rağmen, bir Romen teknoloji muhabiri telefona dair bir görüntü paylaştı. Daha sonra...

Lenovo Legion Duel’in Şeffaf Modeli İle Tanışın!

2020 Lenovo Yenilik ve Teknoloji Konferansında, Lenovo Legion Duel oyun telefonunun şeffaf versiyonu sergilendi. Cihaz, Mi 8 ve Mi 9 ile popüler...

Samsung Galaxy Z Flip 2, Gelecek Bahar Piyasaya Sürülecek!

Samsung, geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Fold ile katlanabilir telefon kategorisine de girmiş oldu. Bu sene çıkan Samsung Galaxy Z Flip de ilgiyle...