Abone Ol
Ana Sayfa Otomobil Volvo 180 km Hız Sınırı için Açıklama Yaptı

Volvo 180 km Hız Sınırı için Açıklama Yaptı

Volvo hız sınırlaması kararından vazgeçti mi? Yeni araçlar için durum ne?

-

En yüksek prestije sahip olan araç markalarından birisi Volvo, 2020’ye bomba etkisi yaratacak açıklamalarla başlamıştı.

Araç devi, yüksek performanslı araçları ile biliniyor. Motor gücü çok yüksek olan araçlar, hem sağlam hem de çok yüksek süratlere çıkabiliyor. Özellikle sedan modellerinde performans üst düzey tutuluyor. 2020 yılı içerisinde yapılan açıklamalar ise bu durum üzerine olmuş ve tartışmalar yaratmıştı.

Performansı ile tercih edilen birçok modeli bulunan marka, tüm araçlarını kapsayacak şekilde hız sınırlamasına gideceğini duyurmuştu. Ses getiren açıklama sonrasında tartışmalar devam edince yeni bir açıklama daha geldi.

İlginizi Çekebilir: En iyi Otogaz Hangisi

Volvo Kararından Dönmeyecek

Önce şunu belirtelim ki karara göre tüm Volvo araçlarının maksimum hızı 180 km seviyesinde sınırlandırılmıştı. Yeniden açıklama gelmesinin ise iki nedeni var. İlk neden hala bu hızın yüksek bir seviye olarak gözüküyor olması.

Bazı değerlendirme kuruluşları hala yüksek bir hız ile sınırlama yapıldığının 180 km hızın daha aşağısına düşülmesi gerektiğinin açıklamasını yaptı.

Diğer taraftan hız sınırlamasını doğru bulmayanlar da bu karara karşı tepki göstermeye başladı. Tüm tartışmalara cevap verecek bilgi Volvo Cars Safety Center Başkanı Malin Ekholm tarafından geldi.

Ünlü isim aldıkların kararın devam edeceğini söyledi. Bu kararı almalarındaki ana nedenin ise hız sınırına dikkat çekmek olduklarını belirtti. Markaya göre de 180 km hız sınırı yüksek bir hız sınırı.

Volvo

Araçları sürekli olarak hızlarıyla değerlendiren sürücülerin bulunduğu ve asıl amacın bu algıyı yıkarak trafik kazalarını en aza indirme çabası olduğunu belirten Malin Ekholm, aldıkları kararın kapsamını genişletebileceklerinin de sinyallerini verdi.

Anlaşılıyor ki tepki gelse bile Volvo’nun geri adım atma gibi bir kararı yok. 2021 yılında gelecek olan sınıfı fark etmeden tüm araçlar için hız sınırı uygulanacak. Bu hız sınırının sonradan kaldırılabilir olup olmayacağını kesin bilen yok.

Motorlar yine güçlü olacağı ve yazılımsal olarak bir sınırlama yapılacağını düşünecek olursak, sonradan hız sınırının kaldırılması olası olabilir. Tam tersine hızın daha da aşağı çekilmesi de olası gözüküyor. Trafik kazalarının engellenmesi noktasında ne kadar etkili olunacağını bilmek ise çok zor.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G Basın Görüntüleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G, şirketin 5 Ağustos'taki çevrimiçi unboxing etkinliği sırasında nihayet resmiyet kazanacak. Tasarım mistik bronz ve mistik siyah...

Torrent Oyun İndirmek Bilgisayarınıza Zarar Verir mi?

Torrent oyun indirmek, adeta korsan oyun sektörünün kilit noktası. Torrent yaygınlaşmadan önce de oyunların korsan versiyonları indirmeye açılıyordu ama oyunu indirmek ayrı...

Vivo S7 5G’nin Teknik Detayları Ortaya Çıktı!

Vivo, 3 Ağustos'ta Vivo S7 5G akıllı telefonunu tanıtacak. Dün, telefonun ön ve arka tasarımını ortaya çıkaran görüntü, Vivo S7 5G'nin çift...