Ana Sayfa Teknoloji Haberleri VR Destekli Minecraft Geliyor!

VR Destekli Minecraft Geliyor!

-

Geçen haftalar Minecracft VR destekli sürümü geleceği belirtilmişti. Oculus Rift destekli oyunla ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yapıldı.

Dünya çağında popüler bir oyun olan son zamanlarda biraz oyuncu kaybeden Minecraft’ın yeni versiyonu Twitter üzerinden duyuruldu. Oyunu geliştiren Tomasso Checchi‘nin resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile Minecraft‘ın yeni gelecek olan versiyonu VR uyumlu olacağını belirtti.

mncrf

Minecraft VR Oculus Rift’te Olacak!

Kesin bir tarih açıklanmamış olsa bile Minecraft‘ın yeni sürümü önümüzde ki hafta geleceği ve bunla beraber Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğü ile beraber Windows 10 ile oynanabileceği belirtildi.

Minecraft Daha Önce Gear VR İçin sunulmuştu!

Bu haberimi sizlere ilk kez aktarmadık. Daha öncede Minecraft’ın VR desteği sunacağını duyurmuştuk. Ancak oyunun Samsung‘un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR‘a tam uyumlu geleceği tüm dünyaya kısa sürede yayılmıştı. Gündemde uzun zaman yer edinmiş olan haber halan devam ediyor.

Bakalım önümüzde ki hafta ciddi anlamda VR destekli Minecraft versiyonu yayınlanacak mı? VR destekli sürümün gelmesi bir çok Minecraft hayranının ayrıca oyunu bırakmış olan kişilerin bile tekrar oyuna bağımlı olmasını sağlayabilir. VR gözlük ile Windows 10 üzerinden oynamak ciddi anlamda çok keyifli olsa gerek. Oyunculara şimdiden heyecanlı bir oyun keyfi diliyoruz. Umarız en kısa sürede VR destekli sürümü yayınlanır. Daha fazla beklemeyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here