Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Oculus VR gözlükler ile Facebook Messenger üzerinden videolu arama yapılabileceğini açıkladı.

Sanal gerçeklik gözlükleri kullanıcıları bu dünyadan kısa süreli bile olsa ayırıp sanal bir dünya içerisine götürürken, bu gözlükleri kullanan kullanıcılar artık gözlükler ile iletişim kopukluğunu daha fazla ilerletecek.

Bu konuda uzun zamandır Facebook ve Oculus‘un çalışmalarının sürdüğü biliniyordu. Aslında beklendiği şekilde Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, Facebook şirketlerinden Oculus’un geliştiricileri için bir konferansı Oculus Connect 3‘te Facebook Messenger’ın sanal gerçeklik platformu üzerinde nasıl kullanılacağını açıkladı.

Oculus VR kullanıldığı zaman Messenger aramalarının nasıl geldiği ve görüneceğini gösteren Zuckerberg, tanıtım esnasında eşi olan Priscilla Chan’den Messenger aramasını sanal gerçeklik gözlüğü üzerinden yanıtladı.

vr

Messenger aramaları Oculus VR’da Nasıl Olacak?

Sizler sanal gerçeklik gözlüğünüzü kullandığınız sırada herhangi bir kişi hangi platformdan olursa olsun Facebook Messenger ile aradığı sırada gelen arama VR ekranında görülecek ve sanal olarak yanıtlayıp ve ya çağrıyı reddedebilirsiniz.

Çağrı kabul edildiği zaman uygulamadan çıkma ihtiyacı olmaksızın açılan pencere ile sizi arayan kişi görüntüsünü görebilecek ve onunla sohbet edebileceksiniz. Ancak bu gözlüğün üzerinde direk olarak bir kamera olmadığından karşıdaki kişi sizi göremiyor sadece sanal bir karakter olarak görüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here