Ana Sayfa Teknoloji Haberleri WatchOS 7 ile Uyku Takibi, Otomatik El Yıkama Tespiti ve Daha Nicesi...

WatchOS 7 ile Uyku Takibi, Otomatik El Yıkama Tespiti ve Daha Nicesi…

-

Bugün gerçekleşen Apple etkinliğinde ünlü şirket birçok yenilik duyurdu. Duyrulanların arasında saatlerin temel taşı olan yepyeni bir işletim sistemi de vardı. Gelin WatchOS 7’ye hep birlikte göz atalım.

Apple bu işletim sistemiyle akıllı saatlerine uyku izleme özelliği getiriyor, haftalık uyku trendleri ve tüm bunlar hakkında grafikler de bulunuyor.

Wind Down modu, Apple uygulamasında ve iPhone’unuzda, yatıştırıcı ses manzaralarının oynatılması veya favori meditasyon uygulamanızı kullanarak özelleştirilmiş bir yatmadan önce rutin yapmanızı sağlıyor.

WatchOS 7 Özellikleri

Uyku Modunda, Apple Watch Rahatsız Etmeyin özelliğini otomatik olarak etkinleştiriyor ve ekranı bir gecede karartıyor. Uyandırmanıza yardımcı olmak için sessiz bir dokunsal alarm veya yumuşak sesler yer alıyor ve uyandırma ekranı, geçerli pil seviyesini gösteriyor. Bunlardan bahsetmişken, uyku düzeninize göre, saatin pilinin yatmadan önce çok düşük olduğunu düşünürse, uyumadan önce şarj etmenizi sağlar.

El yıkama günümüzün en önemli olayı olduğu için Apple Watch, watchOS 7 ile otomatik el yıkama algılaması da yapıyor. Bunu yaptığınızı algıladıktan sonra 20 saniyelik bir zamanlayıcı başlatıyor ve erken bitirirseniz devam etmenizi istiyor. Apple Watch, eve geldiğinizde ellerinizi yıkamanızı da hatırlatabiliyor.

Fitness tarafında, dört yeni egzersiz türü gözlemleniyor: çekirdek eğitimi, dans, fonksiyonel güç antrenmanı ve bekleme süresi. iPhone için Etkinlik uygulamasına artık Fitness adı verildi ve etkinlik paylaşma ve yarışmalar başka bir sekmede canlı yayınlanırken, günlük etkinliğiniz, antrenmanlarınız, ödüller ve etkinlik trendleriniz dahil olmak üzere verilerin düzenli bir görünümü ile yeniden tasarlandı.

WatchOS 7 saat yüzlerini paylaşmanıza izin verir, çünkü aynı zamanda benzersiz bir şekilde özelleştirilebilir ve kişiselleştirilmiş yüz kombinasyonları sunuyor. Geliştiriciler, tek bir saat yüzünde uygulama başına birden fazla komplikasyon sunabiliyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyelerine dayanarak, Apple Watch çalıştıran watchOS 7, iPhone, iPod touch veya Apple Watch’unuzdaki kulaklıklarınızda haftalık güvenli müzik dinleme miktarının yüzde 100’üne ulaştığınızda sizi bilgilendiriyor.

Ayrıca bkz: Apple Watch 6 Serisi Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Bu miktar işitme duyunuzu zamanla etkilemeye başlıyor. DSÖ yönergeleri, bu tür olumsuz bir etki yaratmadan haftada yaklaşık 40 saat boyunca 80 desibel’e maruz kalabileceğinizi belirtiyor. Sağlık uygulaması, her hafta ne kadar süre yüksek desibel seviyelerine maruz kaldığınızı gösteriyor.

Buna ek olarak, bileğinizde bisikletle yol tarifleri de mevcut, Siri Apple Watch’unuzda sizin için dilleri çevirebiliyor ve Sağlık uygulamasında düşük aralıklı kardiyo fitness, yürüme hızı, merdiven inişi gibi birçok yeni hareketlilik kazandirıyor.

WatchOS 7‘nin ilk geliştirici beta sürümü bugün daha sonra yayınlanacak. İlk kez, önümüzdeki ay çıkacak genel bir beta olacak.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Moto G 5G’nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

Eylül ayında, kod adı 'Kiev' olan bir Motorola akıllı telefonu tüm ihtişamıyla kendini göstermişti. Şimdi, bir aydan fazla bir süre sonra, aynı...

Samsung, Yeni Akıllı Tahtası Flip’i Piyasa Sürmeye Hazırlanıyor!

Samsung Electronics, 2021'de yeni bir eğitim aracını piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Cihaz, bölgedeki eğitim sektörlerini hedefleyen 60 inçlik interaktif bir dijital akıllı...

Apple iPhone 12 Mini, Canlı Canlı Görüntülendi!

Apple'ın iPhone 12 Mini ön siparişine tam bir hafta kalmasına rağmen, bir Romen teknoloji muhabiri telefona dair bir görüntü paylaştı. Daha sonra...

Lenovo Legion Duel’in Şeffaf Modeli İle Tanışın!

2020 Lenovo Yenilik ve Teknoloji Konferansında, Lenovo Legion Duel oyun telefonunun şeffaf versiyonu sergilendi. Cihaz, Mi 8 ve Mi 9 ile popüler...

Samsung Galaxy Z Flip 2, Gelecek Bahar Piyasaya Sürülecek!

Samsung, geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Fold ile katlanabilir telefon kategorisine de girmiş oldu. Bu sene çıkan Samsung Galaxy Z Flip de ilgiyle...