Water Balance

Günlük olarak her insanın içmesi gereken su miktarı farklıdır. Yaş, cinsiyet ve kiloya bağlı olarak belli litrelerde su içmeniz çok sağlıklıdır. Çünkü vucudunuzdaki kan böbreklerde süzüldükten sonra atık maddeler su sayesinde vucuttan atılmaktadır.

Bilmeniz gereken önemli noktalar arasında şunların olduğunu unutmayın; çay ve kahve içtikten sonra içtiğiniz çay ve kahve miktarı kadar su içmeniz gerekmektedir. Çünkü çay ve kahve su kaybına neden olur.

WaterBalance adlı uygulama ile kendi bilgileirnizi uygulama ile paylaşıp günlük ideal su içme sınırınızı görebilirsiniz. Ayrıca her içtiğinizi uygulamaya girerek daha ne kadar su içmeniz gerektiği hakkında bilgiyi de görebilirsiniz. Bu arada uygulama gayet güzel çay ve kahve içtiğinizde vucut şeklinde grafikte su miktarı azalıyor. Yani tam anlamıyla akıllı bir uygulama.

Dağlıklı yaşam uygulamaları arasında WaterBalance en sade ve mantıklı bir özellik sunuyor. Bu arada uzun süre su içmediğiniz takdirde uygulama size bildirim vererek su içmediğinizi belirtiyor. Bu şekilde su içmeyi unutmuyorsunuz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.