Ana Sayfa İpucu WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Bazı bilgisayarların bile açamadığı WebP dosyalarını, doğrudan Jpeg, jpg ve Png dosyalarına nasıl dönüştürürsünüz? İşte en kolay yöntemler....

-

WebP dosyaları farklı kaydetme işlemi nasıl yapılır? Ya da internette bir sürü asılsız yazı görmüşsünüzdür. WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır? Bizim meselemiz de bu olacak.

Muhtemelen bazı hoşunuza giden resimleri bilgisayarınıza indirirken, WebP resim formatı ile karşılaşmışsınızdır. Bu dosya formatını destekleyen bir program da yoksa, bunu açamazsınız.

Bunun nedeni, Microsoft Windows’un Google’ın gelişmiş WebP resim uzantısı için yerleşik bir desteği olmamasıdır. Google, görüntü kalitesini etkilemeden resimleri daha da sıkıştırmak için 2010 yılında bu görüntüleme biçimini sundu.

Sorun şu ki hala yaygın olarak kabul edilmedi. WebP görüntüsünü değil de JPG, JPEG ve PNG görüntülerini indirmek isterseniz, birkaç püf nokta var.

WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme İşlemleri

IrfanView ile WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme

WebP dosyalarını JPG veya PNG formatına dönüştürmek için PC’nize üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz birden fazla uygulama var, ancak önerdiğimiz şey  IrfanView. Uygulamayı PC’nize indirin ve yükleyin. Ücretsizdir ve herhangi bi şekilde fligran vs eklemez.

WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

WebP görüntüsünü normal olarak bilgisayarınıza indirin. InfranView ile açın> Disket Simgesine tıklayın, görüntünün boyutunu ayarlayabileceğiniz ve görüntüyü JPG veya PNG uzantısında kaydedebileceğiniz bir kaydetme seçeneğini burada bulabilirsiniz.

Online ile WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme

Üçüncü taraf bir yazılıma gerek duymadan bu işlemi çevrimiçi olarak da yapabilen binlerce web sitesi var. Bunlardan biri Convertio. WebP’leri dönüştürmek için Convertio web sitesine gidin.

WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Ana sayfada doğrudan yükleme butonunu ya da sürükle bırak mantığı ile oluşturulmuş alanı göreceksiniz. Dönüştürmek istediğiniz dosya türüne “Format Seç” bölümünden ulaşabilirsiniz. Sonrasında Dönüştür ve İndir yolunu takip edin.

Chrome Eklentisi ile WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme

Benim de favorim olan bu yöntem ile Chrome’dan görüntüleri indirmek oldukça kolay oluyor. İki farklı eklenti var; Save Image As PNG ve Save Image As Type. İkincisi benim favorimdir.

WebP Dosyalarını JPG, JPEG ve PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Daha sonra indirmek istediğiniz resmin üzerine gelin ve sağ tuşa tıklayın. Burada indirebileceğiniz uzantıları görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iphone 12 – Parmak İzi Sensörü Daha Güvenli!

Önümüzdeki haftalarda, Cupertino şirketi, ekrana entegre Touch ID'li bir iPhone'un geliştirilmesini tartışmak üzere Tayvanlı firma GIS ile bir toplantı yapmayı planlıyor. Ve...

Oppo Da Yeni Yonga Sistemini Benimsedi!

Geçtiğimiz gün, Qualcomm Amerika Birleşik Devletleri'nde iki yeni nesil yonga sistemi olan Snapdragon 865 ve Snapdragon 765G'yi piyasaya sürdü. Çinli akıllı telefon...

Meizu 17, Meizu’nun İlk Snapdragon 865 Yonga Sistemli Telefonu Olacak!

Yeni Qualcomm amiral gemisi yonga sisteminin resmi açılışından sonra her telefon üreticisi yeni yonga sistemini baz alan cihazlar üretmeye çalışıyor gibi. Xiaomi...

Vivo X30 Kamera Özellikleri

Yaklaşan Vivo X30, Çinli şirket tarafından birkaç kez değiştirilmişti. Akıllı telefonun ana satış noktalarından duyrulduğu üzere, cihazın üst seviye kamera donanımının yanı...

Samsung Galaxy A91 Tasarım Detayları Sızdırıldı!

Birkaç gün önce, Samsung’un Vietnam bölümünün Youtube kanalı, yeni Galaxy A serisinin 12 Aralık’ta açıklanacağını doğruladı. Bununla birlikte, videoda herhangi bir isim...