Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp Animasyonlu Çıkartmalara Sahip Olacak!

WhatsApp Animasyonlu Çıkartmalara Sahip Olacak!

Animasyonlu çıkartmalar konusunda geç kalan WhatsApp, nihayet bu duruma da el atıyor...

-

Geçen ay WhatsApp, kullanıcıların çıkartmalar ve emoji’leri aramalarını sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi. Şimdi ise Facebook’un sahip olduğu sosyal mesajlaşma şirketinin WhatsApp kullanıcılarının çıkartmaları daha yaratıcı bir şekilde paylaşmalarını sağlayacak yeni bir özellik geliştirmeyi planladığını öne sürüyor.

Popüler sosyal mesajlaşma uygulamasındaki gelişmeleri paylaşan WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, WhatsApp platformuna animasyonlu çıkartmalar eklenecek. Bu, yalnızca Android ve iOS uygulamalarını değil, web tabanlı platformunu da içeriyor.

Basitçe söylemek gerekirse, yakında WhatsApp kullanıcıları Android akıllı telefonlarında, iPhone’larında ve WhatsApp Web’te animasyonlu etiketleri paylaşabilecekler. Yaklaşan bu yeni özellik hakkında güzel haberler, yalnızca birkaç saniye boyunca oynatılan GIF’lerin aksine, animasyonlu etiketlerin her zaman animasyonlu olacağı ve hem göndereni hem de alıcıyı eğlendirmeye devam etmesidir.

Ek olarak, şirketin üçüncü parti animasyonlu etiketleri desteklemesi muhtemeldir. Açıkçası bu özellik, WhatsApp kullanıcıları için konuşmayı biraz daha eğlenceli hale getirir. Ancak asıl sorun henüz WhatsApp’ın beta uygulamalarında animasyonlu etiketler mevcut değil.

Ayrıca bkz: Whatsapp Plus APK

Bu yüzden, bu özellik WhatsApp’ın beta uygulaması kullanıcılarına sunulmadan önce bir süre beklemeniz gerekebilir. Bu haftanın başlarında, WhatsApp’ın kullanıcıların sohbet sohbetlerinin ekran görüntülerini almasını kısıtlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı da bildirildi.