whatsapp-coktu

İnternet üzerinden mesajlaşma denilince ilk akla gelen haliyle WhatsApp oluyor.  Neden olduğu anlaşılmayan bir kesinti ile muhatap olan Whatsapp bu sabah saatlerinde erişim sorunu yaşadı.

WhatsApp kullanıcıları bu sabahtan itibaren mesaj gönderememe, alamama ve kullanıcı hesaplarına giriş yapamama gibi sorunlarla karşılaştılar.Kullanıcılar bu sorunu Twitter ortamın bomba gibi düşürdüler. oluşturulmuş olan “WhatsApp çöktü” etiketine kısa sürede çok sayıda mesaj atıldığı görüldü.

WhatsApp

Twitter’da yapılan paylaşımlara bakıldığında ise, farklı ülkelerden kullanıcıların uygulamayı kullanamadığı ve yaşanan sorunun hem iOS hem Android uygulamalarında etkili olduğu görüldü.

Whatsapp tarafında ise henüz sorunun tamamen giderildiğine ya da neden ortaya çıktığına dair yapılan resmi bir açıklama yok.

Ancak yorumlara bakılır ise dün gece WhatsApp  platformunda aşırı bir yoğunluk yaşandığı ve platformun bu yoğunluğu taşıyamadığından çöktüğü öne sürülüyor. Şu an için Türkiye genelinde sorun yok ancak halen bazı ülkelerde sorun kısmi olarak devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here