whatsapp

Günde en az bir defa rutin olarak kontrol ettiğimiz WhatsApp’a yeni bir özellik geliyor. Yeni özellik, WhatsApp’ın Durum kısmı için geçerli olacak.

Yeni gelen güncelleme, WhatsApp durum bildirimlerine renkli arka planlar eklemenizi mümkün kılacak. Daha önceden bu özellik Facebook üzerinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Facebook kullanıcıları herhangi bir durum bildirimi paylaşmak istediklerinde listedeki arka planlardan birini seçebiliyorlardı. Bu özellik, Facebook’da karışıklığı engellemek ve daha sade bir Facebook tasarımı için yapılmıştı. Şimdi de aynı özellik WhatsApp’a geliyor ancak, bu iki platformdaki özelliklerinin amacın aynı olduğunu söyleyemek yanlış olacaktır. Sadece tasarımsal anlamda birbirlerine benziyorlar.

Yani yeni özellik sayesinde arkaplanı hazır resim veya tema olacak şekilde üzerine yazı yazarak durum bildirimi paylaşabileceksiniz. Aynı zamanda yeni özellik, internet sitesi bağlantıları paylaşma imkanı da verecek. Renkli durum bildirimleri özelliği şu anlık her kullanıcıda aktif olmayacak. Zaman içerisinde aşama aşama belli kullanıcılarda hizmete açılacak. Ayrıca WhatsApp durum bildirimi özelliği yayınlandığı günden beri istenilen popülerliği bir türlü kazanamamıştı. Yeni değişikliklerin WhatsApp Durum kullanımını bir miktar artırması muhtemel olarak düşünülüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here