Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp Durumları Facebook Hikayelerine Eklenebilecek!

WhatsApp Durumları Facebook Hikayelerine Eklenebilecek!

Günde 500 milyondan fazla insanın durumunu paylaştığı WhatsApp Durum'lar, eş zamanlı olarak Facebook'ta da paylaşılabilecek...

-

WhatsApp, kullanıcının durumunu doğrudan Facebook hikayelerinde paylaşma seçeneğini uzun süre önce duyurmuştu. Fakat bu özelliğin henüz beta testi aşamasında olduğu geçtiğimiz günlerde açıklandı. Buna ek olarak son raporlar yakında tüm kullanıcılara dağıtılacağını gösteriyor.

Durumu paylaşmak için Facebook ve WhatsApp hesaplarını birbirine bağlamak gerekmiyor. Verge tarafından yayınlanan habere göre, durum paylaşma seçeneği, diğer bazı uygulamalar tarafından da kullanılan iOS ve Android veri paylaşım API’lerini kullanacak. Facebook Hikayelerinde WhatsApp Durumunu otomatik olarak paylaşma seçeneği yok.

Facebook Hikayesine Paylaş” düğmesi artık WhatsApp uygulaması içindeki Hikayeler sekmesindeki “Durumumbölümünün altında görünecek. İlk defa Android için WhatsApp’ın beta sürümünde (2.19.151) görüldü. Ancak, daha sonra geliştirilme aşamasındaydı ve test için uygun hale getirilmedi.

WhatsApp Durumları Facebook Hikayelerine Eklenebilecek!

Kullanıcılar, Facebook Hikayeleri’ndeki paylaşımın dışında, durumlarını başka bir yerde paylaşmak için alternatif olarak paylaşım sembolüne de dokunabilirler. Kullanıcı “Facebook Hikayesine Paylaş” düğmesine tıkladığında, aynı içeriği WhatsApp durumlarından hemen paylaşmak için Facebook uygulaması açılacaktır.

Onay olmasa da, çoklu durumlar için de işe yarayacağını düşünüyoruz. Şu an itibariyle, kullanıcılar durumlarını yalnızca 24 saat içinde kaybolmadan önce diğer WhatsApp kullanıcılarına iletebilirler. Facebook, 2020’den itibaren WhatsApp’ta reklam göstermeye başlayacağını duyurdu.

KaynakThe Verge