Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp, Gizlilik Politikasını İptal Etti - Şimdi Ne Olacak?

Whatsapp, Gizlilik Politikasını İptal Etti – Şimdi Ne Olacak?

Whatsapp yeni yayınladığı gizlilik politikasını ileri bir tarihe erteledi ve kullanıcıların hesaplarına ve gizliliğine dair sözler verdi. O detaylar...

-

WhatsApp, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları‘ndaki değişikliklerini duyurduğu günden beri çok fazla tepki ile karşı karşıya kaldı. Sosyal medyadaki kullanıcılar onaylamadıklarını ifade etti ve hatta bazı insanlar alternatifler sunmaya devam etti.

Sonuç olarak, Telegram ve Signal gibi rakipler son zamanlarda milyonlarca indirmeye tanık oldu. Bunu bitirmek için WhatsApp şimdi bir açıklama yaptı ve kapanış tarihini erteledi. WhatsApp, kullanıcıların mesajlarının gizliliği ve Hesabın askıya alınması konusundaki kafa karışıklığını gidermek için sürekli çalıştığını tweetledi.

Bir blog gönderisiyle, son tarihin 15 Mayıs 2021’e uzatıldığını duyurdu. Ayrıca WhatsApp, kullanıcıların kabul edeceği son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabını silmeyeceğini de açıkça söylüyor. Bir nevi yola geldi diyebilir miyiz?

whatsapp

WhatsApp, yakın zamanda gizlilik politikasını ve hizmet şartlarını güncelledi. Bu politikaya göre, iş sohbetleri ve diğer Facebook şirketleriyle veri paylaşımı hakkında yeni bölümler ekledi.

Ancak İnsanlar, WhatsApp’ın Özel mesajlara ve konumlara eriştiği haberini yaymaya başladı. Buna göre, WhatsApp artık uçtan uca şifreleme ile korunduğunu ve ne Facebook ne de WhatsApp’ın erişemediğini söylüyor. WhatsApp, paylaştığı blog gönderisinde şunları belirtiyor:

-WhatsApp / Facebook tarafından kullanıcıların özel mesajlarına erişim bulunmaz
-WhatsApp, Mesajların / çağrı bilgilerinin günlüklerini saklamaz
-WhatsApp / Facebook, Paylaşılan Konumunuzu göremez.
-WhatsApp, kişilerinizi Facebook ile paylaşmaz.
WhatsApp Gruplar özeldir.
-Mesajlarınızın kaybolmasını sağlayabilirsiniz (Kaybolan Mesajlar aracılığıyla)
-Verilerinizi istediğiniz zaman yerel olarak indirebilisiniz
-Bununla birlikte, WhatsApp, İşletmeler, Ödemeler ve eşzamanlı olarak Facebook’un yardımı ile ilgili güncelleme değişikliklerinin yanında olmaya devam etmektedir. Kesin olarak, Facebook’un barındırma hizmetlerini kullanan bazı işletmeler de WhatsApp üzerinden çalışabilir. WhatsApp bunları ayrı ayrı etiketler, böylece onlarla sohbet edip etmeme seçiminizi yapabilirsiniz.

whatsapp

Ayrıca Facebook / Instagram Reklamlarından işletmeleri keşfetme ve alışveriş deneyimlerini WhatsApp’ta kullanma ile ilgili maddelere değiniyor. Basitçe ifade etmek gerekirse, güncelleme kişisel mesajlar, kişiler ve konum gibi Facebook’ta paylaşım bilgilerini hariç tutuyor.

Bununla birlikte, WhatsApp şimdi şartları kabul etme tarihini geri alıyor. Bu süre zarfında, iş seçenekleri 15 Mayıs’ta yayınlanmadan önce gelecekte gizlilik hakkında daha fazla açıklama güncellemeye tabii tutulabiliriz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakAa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here