google drive

Son zamanların mesajlaşmada en çok kullanılan uygulaması olan Whatsapp geçtiğimiz sene Facebook tarafından satın alınmıştı. Satıldığı tarihten bu yana 800 milyon kullanıcıya erişen Whatsapp kendini geliştirmeye devam ediyor. Son dönemde birçok değişikliğe giden uygulama, yeni bir habere göre yakında Google Drive ile entegre olacak.

whatsapp google drive
Whatsapp konuşma yedekleriniz Google Drive sayesin de alınabilecek.

Whatsapp’a Google Drive Desteği

Akıllı cihazlarda teknolojik gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Artan donanım özellikleriyle cihazlardaki yazılımlarda kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook tarafından satın alındığı günden beri 800 milyon kullanıcı erişen Whatsapp bir dizi yeni değişikliğe gitti. Kısa bir süre önce Facebook ile entegre olan Whatsapp yine benzer bir haberle karşımızda. Firmaya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre WhatsApp’ın son sürümü olan 2.12.45 nolu versiyonu Google Drive ile entegreli gelecek. Bu özellik kullanıcılara paylaştıkları resim, video ve verileri Google Drive’a yedekleme imkanı veriyor. Bu sayede farklı cihazlara geçişte veri kaybı olmadan istedikleri gibi kullanım yapabilecekler. İnternetten sızdırılan görüntülerde bu özellik ilk mobil cihazları kapsayacak, sonrasında web versiyonuna da entegre edilecek olan uygulamanın kısa bir süre içinde hayata geçirilmesi bekleniyor.

WhatsApp’ın 2.12.45 nolu sürümü şirkete yakın birilerinin yaptığı açıklamayla aydınlığa kavuştu. Tüm diğer mobil platformlar gibi kendini yenilemeye giden WhatsApp, 800 milyon kullanıcısına daha iyi hizmet sunabilmek için bir takım yeni adımlar attı. Öncelikle veri depolamaya önem veren firma, Google Drive ile entegreli olabilmeyi hayata geçirdi. Bu sayede verilerini ve görsellerini Google drive’a kaydedebilecek olan kullanıcılar platform değiştirseler dahi verilerine erişebilecekler. Öncelikle mobil ortamda geçerli olacak olan uygulama ilerde webede taşınmasını bekliyoruz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.