Ana Sayfa İpucu WhatsApp Hakkında Az Bilinen Gerçekler!

WhatsApp Hakkında Az Bilinen Gerçekler!

WhatsApp, kullanıcıların verilerini kaydetmez. Sunucuları yalnızca iletilmeyen mesajları tutar, mesaj kullanıcıya gönderildiğinde sunucudan silinir. Bunu biliyor muydunuz?

-

Söz konusu mesajlaşma uygulamaları olduğunda, şüphesiz WhatasApp ilk sıralarda geliyor. Aklından geçen WhatsApp değilse, şaka yapıyor olmalısın. WhatsApp, 2009 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana yaygın olarak kullanılan bir mobil mesajlaşma uygulaması olmuştur.

Genel olarak nasıl yapılır formatında paylaştığımız ipuçlarımıza farklı bir bakış açısı getirerek, büyüleyici WhatsApp gerçeklerini paylaşacağız. Bunlardan birkaçını zaten biliyor olabilirsiniz, ancak bazılarının sizleri de bizi şaşırttığı gibi şaşırtacağına eminim.

WhatsApp Neden Bu Kadar Ses Getiriyor?

WhatsApp basit bir mesajlaşma uygulamasıdır ve özelliklerinin çoğu ilk hali ile neredeyse aynıdır. Eklenen tek şey Sesli aramalar, görüntülü arama vb. konuşma deneyimini artıcak özelliklerdir.

Whatsapp Plus

Ortaya çıkışından kısa bir süre sonrasında Facebook tarafından satın alınmıştır. Tabi ki eski sistemnine devam ederek, yapması gerekeni yapar, insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Kullanıcıların bu uygulamayı sevmesinin asıl nedenlerinden birisi de 2G, 3G, Wi-Fi vb. gibi neredeyse bütün bağlantı hizmetlerini desteklemesi ve hiçbir ekstra ücret ödemeden fotoğraf ve hatta sesli mesaj gönderme yeteneğinin olmasıdır. Neredeyse bütün platformlar için ürün desteği de mevcut.

Şimdi ise hazırsanız, bulmakta zorlanacağınız WhatsApp hakkında az bilinen gerçeklere göz atabilirsiniz.

Zuckerberg, WhatsApp, Instagram ve Messenger'ı Birleştirecek!

WhatsApp Hakkın Az Bilinen Gerçekler!

1. WhatsApp, 15 milyar doların üzerinde olan American Airlines ve Harley Davidson gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarına eş değer bir bütçeye sahiptir.

2. Mobile Messaging App kurucu ortağı Jan Koum, 16 yaşındayken Ukrayna’dan ABD’ye taşındı. İşin garip tarafı ailesinin çok fakir bir yapıya sahip olması.

3. WhatsApp, Jamaika, İzlanda ve Kuzey Kore gibi ülkelerin yıllık gelirinden daha fazla bir bütçeye ev sahipliği yapıyor.

4. Bu mesajlaşma platformunu yaklaşık olarak 1.5 milyar kullanıcısı var.

5. 1.5 milyar kişiden 450 milyon insan 2017 yılında tanıtılan Durum güncelleme özelliğini aktif olarak kullanıyor.

WhatsApp

6. WhatsApp’ın sadece 55 çalışanı vardı ve bunların çoğu milyonerlerden oluşuyor. Ayrıca kurucuları Brian Acton ve Jan Koum’da kısa bir süre sonra milyarder oldu ve en zengin insanlar arasında ilk 120’de yer alıyor.

7. Brian Acton ve Jan Koum gibi kurucuları, WhatsApp’ı kurmadan önce Yahoo!’da çalışmaktaydılar

8. Kurucuları olan Brian ve Jan, WhatsApp’tan ayrıldı. Brian 2017 yılında kendi isteği ile ayrılırken, Jan Ocak 2018’de istifa etti.

9. WhatsApp’ta günlük olarak 4.5 milyar fotoğraf, 55 milyar mesaj ve 1 milyar video paylaşılmaktadır.

Önemli WhatsApp Yenilikleri

10. Kullanıcıların yaklaşık %70’inden fazlası günlük konuşma ihtiyaçlarını WhatsApp üzerinden sağlıyor.

11. Şok edici WhatsApp gerçeklerinden biri de, şirketin birkaç yıl önce NASA’nın yıllık yaklaşık 17 milyar dolarlık bütçesinden daha fazla bir değere sahip olmasıdır.

12. WhatsApp’in kurucu ortağı Brian Acton, 2009’da Twitter ve Facebook’a iş başvurusunda bulunmuş ancak ikisinden de red cevabını almıştır.

13. WhatsApp, 2015 yılında Android sürümü ile 1 milyar indirmeyi aşan ilk uygulama oldu ve o zamanlar sadece 5 kişilik bir kurucu sayısına sahipti.

14. Bu kadar büyük bir şirket olduktan sonra bile, WhatsApp hiç reklam kullanmadı. Bundan sonra da herhangi bir reklam görmeyecektir. Saf mesajlaşma deneyimi sağlamak için oluşturulan ilk uygulamalardan birisidir.

15. Birçoğumuz Türkçe dilinde WhatsApp kullanıyoruz, ancak toplam 60 dili destekliyor.

16. Bu kadar popüler bir platform olmasına rağmen, bu mesajlaşma uygulaması Çin ve Kuzey Kore dahil 6’dan fazla ülkede yasaklandı.

17. Başlangıçta, WhatsApp kullanımı sadece 1 yılın sonunda tek seferlik satın alma özelliği sunarken, Facebook tarafından 2014’te satın alındıktan sonra tamamen ücretsiz oldu.

18. WhatsApp, kullanıcıların verilerini kaydetmez. Sunucuları yalnızca iletilmeyen mesajları tutar, mesaj kullanıcıya gönderildiğinde sunucudan silinir.

25,588BeğenenlerBeğen
56,933TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here