Ana Sayfa Teknoloji Haberleri WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber

WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber

-

WhatsApp,Facebook’la beraber daha fazla veri transferi yapacağı ve belirli şirketlerin kullanıcılara mesaj göndermelerine izin veriyor.

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındığı 2014 yılından beri ilk kez gizlilik politika değişikliğine gitti.WhatsApp artık kullanıcılarının cep telefon numarasını Facebook ile paylaşacak. Buda kullanıcılara arkadaş tavsiyesi ve ilgili reklamlar gösterilmesinde yardımcı olacak.

Bilişim uzmanı biri açıklamasında kullanıcıların ihanete uğramış hissi yaşayacağını söyledi.

Yetkili kişilerin açıklamasına göre cep telefon numaralarının alınması kullanıcılara daha iyi arkadaş önerisinde bulunabilme ve sadece ilgili reklamların gösteriminde kullanılacağını belirtti.

12027_Facebook-WhatsApp

Facebook artık kişisel veriler ile yola çıkarak önceden cep numaralarını paylaşmış ancak arkadaş eklememiş kişileri eşleştirecek.

WhatsApp ayrıca belirtelim artık uygulamayı en son ne zaman kullanmış oldukları bilgileri de paylaşacak. Şirket şifrelenen mesajların içeriklerini paylaşmayacaklarını da belirtmeyi unutmadı. Uçtan uca şifreleme yani.

Şirket ayrıca blog yazısında bir yazı paylaştı “Şifrelenen mesajlarını özel kalacak ve hiç kimse onları okuyamayacak. Ne WhatsApp, ne Facebook, ne bir başkası” dedi.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Blue QLED Teknolojisi Nedir?

Samsung, tüketici elektroniği, ağlar, yarı iletkenler, kameralar, ekranlar ve daha fazlasını içeren çeşitli teknolojilerde büyük bir deneyime sahip. Bunların dışında, QLED (Quantum...

Lenovo YOGA 27 AIO Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Yeni tanıtılan, Lenovo YOGA 27 AIO (All In One Yani Hepsi Bir Arada Bilgisayar), 4K (3840 x 2160 piksel) çözünürlüğe sahip 27...

Oppo’nun Yeni Televizyonlarına, Kumanda Şoku!

Oppo, Oppo TV R1 ve Oppo TV S1 ile, akıllı televizyon sektörüne resmen giriş yaptı. Oppo TV S1, 4K QLED ekrana ve...

Samsung Galaxy Buds Live, Mistik Mavi Renk Seçeneği İle Karşınızda!

Samsung'un yeni kulaklıkları Mistik Siyah, Mistik Beyaz ve Mistik Bronz olmak üzere üç renkle satışa sunulmuştu. Samsung, 26 Ekim'de başlayıp 1 Kasım'da...

Xiaomi Mi Box 4S Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Beklenildiği üzere Xiaomi Mi Box 4S tanıtıldı. Sadece 43 dolarlık bir fiyatla satışa çıkan yayın cihazı, dün sızdırılmıştı. Xiaomi Mi Box 4S...