Ana Sayfa Teknoloji Haberleri WhatsApp Medya Yönetici Güncellemesi Yolda

WhatsApp Medya Yönetici Güncellemesi Yolda

WhatsApp uygulaması için yeni bir galeri özelliği üzerinde çalışılıyor. WhatsApp artık medya içeriklerini kullanıcıların çok daha detaylı bir şekilde düzenlemesine izin verecek. Yeni güncelleme ne zaman gelecek? Detaylar neler?

-

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en çok dikkat çeken uygulama olmanın yanı sıra en çok kullanılan uygulama olarak liderliği elinde bulunduran WhatsApp, son yıllarda popülerliğini iyiden iyiye arttırmaya başladı. Akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulama olarak karşımıza çıkan uygulamanın geliştirme sürecinin ise devamlı olduğunu ekleyelim.

Yani her ne kadar artık gelişmiş ve milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılmaya devam eden bir uygulamadan söz ediyor olsak da WhatsApp uygulamasının güncellemelerle beraber sürekli yeni yüzlerine kavuştuğunu görüyoruz. Bu noktada kısa süre sonra uygulamaya önemli bir yeniliğin daha geleceği ortaya çıkmış durumda.

WhatsApp Medya Yöneticisi Derinleşiyor

Daha önce iOS işletim sisteminde gördüğümüz bir özelliğin WhatsApp Android sürümünde de karşımıza çıkacağından söz ediliyor. Buna göre kullanıcılar artık sohbetlerde gelen medya içeriklerini daha detaylı olarak kontrol edebilecek. Kullanıcılar istedikleri görüşmeleri seçecek ve bu görüşmeler içerisinden gönderilen medya ögelerinin telefonun galeri kısmına eklenmesini engelleyebilecek. Yani şöyle ki gelen fotoğraflar ya da diğer medya içerikleri telefonunuzun galerisine kayıt edilmeyecek. Bu seçimi ayarlar üzerinden doğrudan siz seçebileceksiniz.

Eğer fotoğraflarınızın kayıt edilmesini istemezseniz sadece buradan galeri kısmına fotoğraf kayıt edilmesini engelleyebileceksiniz. Her ne kadar galeri kısmına medya ögeleri eklenmeyecek olsa da WhatsApp içerisinden gönderilen medya ögelerini doğrudan indirebileceksiniz. Bu kısımda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak. Bu özelliği yine kendi seçimlerinize göre özelleştirebileceksiniz.

WhatsApp

Yani istediğiniz bir görüşme için ya da istediğiniz bir kişi için görüşme medya ayarlarını düzenlemek mümkün olacak.  Ayrıca medya içeriklerinin galerinize kayıt edilmesini kapattıktan sonra, istediğiniz herhangi bir zaman değişiklik yaparak yeniden bu özelliği açabilirsiniz. Bunun içinde herhangi bir sınırlama sunulmuş değil.

Tüm bu özelliklerle beraber yeni güncellemenin ne zaman geleceği konusunda bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Sadece şu an için beta testlerinin devam ettiği belirtiliyor. Testlerin ne zaman sonuçlanacağı konusunda şimdilik bir bilgimiz yok ancak uygulamanın yeni sürüm için çok beklemeyeceğini düşünüyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yeni Labirent Saldırısı – 10 TB Değerinde Kullanıcı Verisi Çaldılar!

Canon, bir fidye yazılımı saldırısına uğradı. Canon'un e-postası, Microsoft Teams, şirketin ABD web sitesi ve diğer dahili uygulamalar da olmak üzere bir...

Samsung Galaxy Z Fold 2’nin İnanılmaz Koruma Özelliği!

Samsung'un dün gerçekleşen Unpacked 2020 etkinliğinde Galaxy Z Fold 2'yi piyasaya sürmesi bekleniyordu. Fakat şirket telefonla ilgili ağzını sıkı tutmaya devam etti.

Google Pixel 5 ve Pixel 4a (5G) Ne Zaman Çıkacak – Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Dünyanın en büyük arama motoru Google, Pazartesi günü Snapdragon 730G işlemcili Google Pixel 4a'yı tanıttı. Orta sınıfa damgasını vuran Pixel 4a (5G)...

En Hızlı Android Telefonlar (Temmuz 2020)

Üst düzey Android akıllı telefonların çoğu Snapdragon 865 işlemci tarafından desteklense de, bazıları ham performans puanları açısından diğerlerinden daha hızlı. Bu nedenle...

Realme’nin Yepyeni Telefonu Realme C12 Ne Zaman Piyasaya Sürülecek ?

RMX2189 model numaralı yeni bir Realme telefonu, Tayland, Çin ve Endonezya olmak üzere üç ayrı ülkeden sertifika aldı. Sertifikalar, bir telefonun çıkışından...