Dün sabah saatlerinden itibaren yaşanan internete erişim sınırlamasıyla beraber WhatsApp’ta mesajların gitmeme sorunu da oluştu.

İnsanların en çok konuştuğu konular arasında, WhatsApp’ta yaşanan sorundan sonra Twitter ve Facebook gibi platformlarda internet erişiminin yavaşlığı gündem maddesi oldu. Peki, WhatsApp mesajları neden iletilemiyor?

WhatsApp uygulamasına erişim dün sabah saatlerinden bu yana erişim sağlanmakta güçlük çekiliyor. Kimileri WiFi üzerinden WhatsApp bağlanamazken, mobil veri kullanıcıları erişim kurabiliyor. Bu durum zaman zaman tam tersine de dönüyor.

whatsapp-niye-yavasladi-whatsapp-mesajlari-gitmiyor-mu-2

Dün sabah saatlerinde başlayan ve halen devam eden kesintilerle ilgili Başbakan Binali Yıldırım’dan bir açıklama gelmişti. Yıldırım yaptığı açıklamasında”Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner.” sözlerini kullanmıştı.

Bu uygulamalara herhangi bir mahkemeden bir erişim yasağı bulunmadığını belirtelim. Kullanıcıların bir kısmı WhatsApp’tan mesaj gönderemiyor, kimileri de mesajları geç görebiliyor. Benzer şekilde VPN servislerinden yararlanmadan sosyal medya sitelerine girmek de oldukça zorlayıcı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here