WhatsApp (2)

Yeni yıla girmeden en güzel aşk,sevgi ve dilek  mesajları havada kaldı

WhatsApp  mesajlajma platformu, üstelik dünyanın en büyük mesajlaşma ağını elinde bulunduruyor ki popülaritesi yarım saatliğine de olsa kesildi desek yerinde olur. Kullanıcılar yarım saat kadar bir süre erişim sağlayamadı.

hatsApp‘ın sunucularında nedendir bilinmez yaşanan bir arızadan dolayı yarım saat kadar kullanıcılarını üzdü ve mesaj trafiğini kesintiye uğrattı üstelik yeni yıla girmeye az bir zaman kalmışken.

messaging-international

Bilinen o ki Hacker denen kişi yada gruplar isimlerini duyurmak için internetin en ünlü platformlarına saldırı yaparak reklamlarını yapmış olurlar ve kaleleri zapt etmiş havası yaratırlar. Mesajlaşma platform devi sunucularında yaşanan ve henüz şirketin resmi bir açıklamanın da gelmediği bu durumda akıllara başka sorunlar gelmiyor. Yine de biz iyimser düşünerek sunucu arızası diyelim. Çünkü WhatsApp verileri hemen silinmiyor.  Sizin gönderdiğiniz mesaj ve resimlere ulaşmak anlık bir mesele. 

WhatsApp da yaşanan bu olumsuzluklar toplam yarım saate yakın sürdü ve sonrasında tekrar kullanıcıların hizmetine açıldı.

Neden Sadece Avrupa ?

Neden Avrupa oldu sorusunun cevabı henüz açıklanmadı. Mesajlaşma devinde bu sıkıntı sadece Avrupa’da yaşandı Amerika ve diğer bölgelerde bu sorun yaşanmadı. Sebebi bilinmeyen bu kesinti yakın bir zamanda yetkililer tarafından açıklanacaktır ancak herhalde siber saldırı oldu, güvenlik duvarımız aşıldı diyeceklerini sanmıyorum. Ama siber saldırı karşısında fişi de çekilmiş olabilir zira en etkili korunma yolu bu…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here