whatsapp-sesli-arama-ozelligi

WhatsApp‘ın Sesli arama özelliği artık iPhone kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Whatsapp için sesli arama güncellemesi gece geldi. Daha önce mart ayında Android kullanıcıları için sunulan sesli arama özelliği, jailbreak ve pek çok yöntemle iPhone’larda kullanılabiliyordu. Fakat WhatsApp şirketinin yayınladığı güncelleme ile artık tamamen orjinal hali ile tüm iphone’larda sesli arama özelliği kullanılabilir oldu.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar hem iPhone hem de Android işletim sistemi olan akıllı telefonlar üzerinden WhatsApp programını kullanarak kendi aralarında sesli görüşme yapabilecekler. Her iki işletim sisteminde de bu özelliğin kullanılabilir olmasıyla beraber WhatsApp mobil mesajlaşma sistemini tamamen mobil iletişim platformuna dönüştürdü diyebiliriz.

whatsapp sesli arama

Bu notu unutmayın; WhatsApp’ın App Store’daki güncellemeye yazdığı detaylara göre, WhatsApp arama özelliği önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yavaş yavaş kullanıma açılacak. Şunu anlıyoruz ki WhatsApp sesli arama özelliğini kademeli olarak seçeceği kişilerin kullanımına açacak. Daha sonra tüm kullanıcılar bu özellikten yararlanacak fakat bu süre de bir kaç hafta sürebilir. Umarız siz o şanslı kullanıcılar arasına girersiniz.

Alternatif sesli arama yapabileceğiniz programlar arasında viber ve skype’nin olduğunu unutmayın. Yani şuan için whatsapp’a ihtiyacınız yok aslında.

Önemli konular: WhatsApp sesli arama özelliği aktif etme? ve Android sesli arama nasıl kullanılır?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here