Ana SayfaMobil UygulamalarWhatsApp Şifre Koyma Programları Önerileri

WhatsApp Şifre Koyma Programları Önerileri

-

Her geçen gün kendini yenilemeye devam eden program için WhatsApp şifre koyma uygulaması geliştirildi. Peki şifre koyma işlemini nasıl gerçekleştireceğiz?

Android WhatsApp Şifre Koyma Programları

Android ve ioS telefonlar için farklı seçenek bulunuyor. Android telefonlar için Google play mağazalarında kullanılan en popüler uygulama Smart AppLock uygulaması olarak göze çarpıyor. Bunun için Android uyumlu telefona Google Play üzerinden Smart AppLock uygulamasını indirip kurmak gerekiyor.

Uygulamayı kurduktan sonra uygulama kullanıcılardan bir parola isteyecektir. İstenen parola bütün uygulamalarda aynı olup parola 777’dir. Parolayı girip uygulamayı kurduktan sonra uygulamadan Ayarlar sekmesinden şifre ve desen sekmesine dokunarak istediğimiz şifre veya stili seçip şifreleme işlemi gerçekleştiriliyor. Ardından uygulamalar sekmesinde yer alan + butonuna tıklayarak WhatsApp seçeneği seçerek şifreleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Android telefonlar için bir diğer şifreleme uygulaması da Lock For WhatsApp uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanmak için ilk önce Google Play Store dan uygulamayı indirmek gerekiyor. Daha sonra ise WhatsApp’a konulacak olan şifre veya deseni girdikten sonra WhatsApp uygulaması şifreleme işlemi gerçekleştiriliyor. Böylece WhatsApp’a girmeye çalışıldığında parola girilmeden hiçbir mesaj veya sohbete erişilemeyecek.

WhatsApp Şifre
WhatsApp Şifre

iOS WhatsApp Şifre Koyma Programları

iOS işletim sistemi bulunan uygulamalardan hiçbirini güvenli görmediği için IOS telefonu olanlar AppStore da WhatsApp’a şifre koyacak herhangi bir uygulama bulunmuyor. Iphone, Ipad, Ipod cihazı kullananlar WhatsApp’a şifre koyabilmek için cihazlarına Jailbreak yapmaları gerekmektedir. Ardından Cydia uygulaması ile telefonlarına tweak yüklemeleri gerekmektedir. Jailbreak ile Iphone’larda bulunan WhatsApp ++ tweakleri ile WhatsApp uygulamalarına şifreleme işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

Farklı işletim sistemleri için belirtilen adımların takip edilmesi yeterli olacaktır. Böylece tüm Whatsapp kullanıcıları Whatsapp şifre belirleyecek, daha güvenli bir şekilde telefonları üzerinden görüşmelerini gerçekleştirebilir.

WhatsApp yıldız özelliği Android’lere de geldi

Bu telefon karşılaştırmaları çok özel

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here