ios-whatsapp-sesli-görüşme

iPhone’da WhatsApp üzerinden sesli görüşme!

Bildiğiniz gibi bir süre önce WhatsApp yeni bir güncelleme alarak Android cihazlar üzerinde sesli görüşme özelliğini kullanıcılara sundu. Yeni özellik herkes tarafından beğenilirken, internet üzerinden ücretsiz aramalar yapmak WhatsApp’ı biraz daha yükseltti diyebiliriz. Şuanda Android kullanıcıları tarafından kullanılabilen WhatsApp sesli görüşme özelliği, iOS kullanıcıları, yani iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. Peki iOS üzerinde WhatsApp sesli görüşme özelliğini aktif etmek için ne yapmamız gerekiyor?

iOS için hala WhatsApp sesli görüşme özelliği üzerinde çalışılmakta, kısa süre içerisinde yayınlanacak güncelleme ile bu özellik aktif hale getirilecek fakat bu özelliğe hemen kavuşmak istiyorsanız, iki farklı yöntemi sizlere sunuyor.

ios-whatsapp-sesli-görüşme (1)

iPhone/iPad WhatsApp sesli görüşme özelliği

iOS’da WhatsApp sesli görüşme özelliğine sahip olmak için WhatsApp 2.12.1.97 sürüm numarasına sahip beta sürümünü indirmeniz gerekiyor. Tabi ki bunu indirmek için, bir geliştirici hesabı gerekiyor. Eğer App Store’da geliştirici hesabına sahipseniz, WhatsApp uygulama sayfasına gidip uygulamanın sesli görüşme özelliğinin aktif olduğu beta sürümünü indirebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, Jailbreak yöntemi diyebiliriz. Eğer telefonunuzun işletim sistemine Jailbreak uygulanmışsa, WhatsApp uygulamasının sesli görüşme, yani arama yapma özelliğinin aktif olan sürümünü iOS cihazınıza yükleyebilirsiniz. Eğer geliştirici hesabına sahip değilseniz, cihazınıza Jailbreak uygulamak, diğer bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Gelişmeler, yeni haberler ve güncel teknoloji için takipte kalınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here