Ana Sayfa Mobil Uygulamalar WhatsApp Yeni Güncelleme ile Sesleri Arka Arkaya Oynatabilecek!

WhatsApp Yeni Güncelleme ile Sesleri Arka Arkaya Oynatabilecek!

WhatsApp kullanıcıları artık sürekli gelen sesli mesajları tek bir oynata tıklama ile dinleyebilecek....

-

Android telefonlar için WhatsApp, bir süredir iOS platformuna karşılık farkedilir bir özellik kazanıyor. Mesajlaşma platformu, artık kullanıcıların her birini ayrı ayrı oynamaya gerek kalmadan art arda gelen sesli mesajları dinlemelerine izin verecek bir güncelleme sunuyor.

V2.19.150 sürüm numarasını taşıyan yeni kararlı yapı, kısa bir süre sonra Android kullanıcılarına sunulacak. Bu özellik – arka arkaya ses oynatma – bir süredir beta programında test ediliyordu. Hatta bu yılın başlarında sunulan WhatsApp beta 2.19.86’da tanıtıldı.

Artık resmi olduğundan, Android kullanıcıları uygulamayı kendi Google Play Store’ları aracılığıyla manuel olarak güncelleyebilir. Güncelleme yüklendikten sonra, bir kullanıcı bir kerede birden fazla sesli mesaj aldığında, mesela 4 tane geldi diyelim, oynat düğmesine dokunarak arka arkaya dinleyebilir.

WhatsApp Yeni Güncelleme ile Sesleri Arka Arkaya Oynatabilecek!

Kesinlikle sesli mesaj deneyimini daha kolay hale getirecek. Çünkü her sesli mesaja ayrı ayrı dokunma amacını ortadan kaldırır. Sürekli sesli mesaj çalma, ilgili duraklatma düğmesine dokunarak da yarıda durdurulabilir ve buna göre de devam ettirilebilir.

Bu yeni sürekli sesli mesaj çalma özelliğini tanıtmanın yanı sıra, güncellemenin son zamanlarda mesajlaşma platformunun web ağında ortaya çıkan en son güvenlik açığını düzelttiği de söyleniyor. Kısa bir süre içerisinde telefonlarınızda WhatsApp’ın güncellenmesi gerektiği bir uyarı mesajı alabilirsiniz. Yeni özellik oldukça iyi görünüyor.