Ana Sayfa Android Haberleri WhatsApp yıldız özelliği Android'lere de geldi

WhatsApp yıldız özelliği Android’lere de geldi

-

WhatsApp’a Android akıllı telefonlar için yıldız özelliği eklendi.
whatsapWhatsapp’ın mesajlarınızı yıldız atarak ayrı ayrı saklanmasına imkan veren yıldızlama özelliği iOS’ta uzun süredir kullanılabiliyordu. Bugün itibari ile aynı özellik Android işletim sistemli akıllı telefonlara da geldi.

WhatsApp
‘ı dünyada kullanan 900 milyon aktif kullanıcı mevcut ve gerek sesli gerek ise yazılı olarak iletişim sağlayabiliyorlar.Kullanıcılar ayrıca dosya ve resim paylaşımları da yapabiliyorlar. WhatsApp tarafından yeni yayınlanan 2.12.367 güncellemesi ile Android akıllı telefonlara da yeni güncellemeleri beraberinde getirdi.

WhatsApp‘ın son güncellemesi ile yeni özelliklerin başında mesajlara yıldız ekleyebilme özelliği kazandırıldı. WhatsApp’ın yıldız özelliği işlevini kullanarak dilediğiniz mesajları ayrı bir bölümde saklama imkanına sahip olundu.Akıllı telefonunuza gelen herhangi bir mesaja yıldız eklemek için üzerine uzunca dokunmanız, ve sonra üst tarafta beliren yıldız simgesine dokunmanızla işlem bitmiş oluyor. Buna ek olarak paylaşılan web bağlantıları da artık detaylı önizlemeler ile kontrol edilmiş oluyor. Böylece bağlantıya tıklamadan önce web bağlantısının içeriği hakkında bir fikir edinmiş oluyorsunuz.

Yeni sürüm olan Android 6.0 Marshmallow kullanıcılarına özel bir yenilik ise Direkt Paylaşım işlevi olarak eklenmiş. Bu özellik ile paylaşım menüsünü kullanarak herhangi bir WhatsApp kullanıcı ile içerik paylaşmanıza izin verilmiş oluyor.

WhatsApp akıllı bir strateji güderek hem İOS hem de Android işletim sistemli akıllı tekefon ve tabletler için aynı anda güncelleme ve eklenti yayınlamıyor.Belirledikleri bir işletim sistemi üzerine güncelleme ve eklenti yayımladıklarında deneme olarak adlandıracağımız bu sürüm, bir müddet kullanıldıktan sonra artı ve eksileri göz önünde bulundurularak geliştiriliyor.bu arada güncelleme ve eklenti alamayan diğer işletim sistemi sahipleri ise sosyal medya üzerinde yapımcıyı talep yağmuruna tutuyorlar ve yapımcının reklamını sosyal medyada yapmış oluyorlar.Biz buna bir nevi pazarlama metodu gözüyle bakıyoruz.

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp, haberleşme liderliğini kaptırmamak için var gücüyle çalışmaya devam ediyor ve gelişen akıllı telefon sistemi içierisinde güncelliğini korumaya çalışıyor.Çok yakında Whatsapp’ın görüntülü konuşma hizmetini de yayımlamaya başlaması hiç de sürpriz olmaz.Bekleyip görelim.

WhatsApp yeni sürümünü Play Store’dan veya APK Mirror üzerinden yükleyebilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.