Ana Sayfa Mobil Uygulamalar WhatsApp'a Facebook Hikayeleri ve QR Kod Ekleniyor!

WhatsApp’a Facebook Hikayeleri ve QR Kod Ekleniyor!

Facebook ve WhatsApp giderek daha çok birbirine benziyor. Eklenecek yeni özelllikler hem Instagram hem de SnapChat benzeri tasarımları ön plana çıkarıyor...

-

Instagram’ın hikayelerini otomatik olarak Facebook hikayesiyle paylaşma seçeneği zaten var. Şimdi ise WhatsApp’ta paylaşılan durumları, Facebook Hikayesinde resimler, videolar, GIF’ler ve metinlerle paylaşma seçeneği olacak.

Yani WhatsApp durumu altında yer alacak olan “Facebook Hikayesine Ekle” özelliğini test ediliyor. Instagram’dan farklı olarak, bu otomatik değildir ve manuel olarak paylaşılması gerekiyor. Zamanla bu durum değişir mi? Ayrıca Facebook’ta paylaşılan hikayeler de WhatsApp içinde paylaşılır mı? Bu durum henüz net değil.

WhatsApp'a Facebook Hikayeleri ve QR Kod Ekleniyor!

WhatsApp, ayrıca geçtiğimiz yıl iOS’ta QR aracılığıyla İletişim Bilgilerini Paylaşma seçeneğini de denemeye başladı. Bu özellik Android’de 2.19.151 sürümü ile test edilmeye başlandı. Bu, profil bölümünde yeni bir QR Kodu düğmesi ortaya koyuyor. QR Kod simgesine dokunduğunuzda, kolayca paylaşılabilen kişisel QR Kodunuz gösterilecek.

Ayrıca bkz: WhatsApp Hakkında Az Bilinen Gerçekler!

Bu özellik sayesinde, kullanıcılar doğrudan uygulamanın içinden kişileri hızlı bir şekilde ekleyebilir. Bu, Instagram’ın ad etiketi özelliğine ve Snapchat’taki Snapcode’a benzeyecek. QR kodu tespit edildiğinde, WhatsApp otomatik olarak tüm alanları dolduracak ve kişi adres defterinize eklenecektir.

WhatsApp'a Facebook Hikayeleri ve QR Kod Ekleniyor!

QR kodunuzu ilk defa oluşturduğunuzda, WhatsApp bunu iptal etme imkanı verir, böylece QR Kodunuzun çalışmasını durdurabilir, başka bir kodla değiştirebilirsiniz. Bu özellikler hala test aşamasındadır ve gelecekte etkinleştirilecektir. Şimdi ki durumda ne zaman geleceği hala belli değil.

Ayrıca bkz: WhatsApp Sohbetleri Email ile Nasıl Gönderilir?