Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp'ta Artık Ekran Görüntüsü Alınamayacak!

WhatsApp’ta Artık Ekran Görüntüsü Alınamayacak!

WhatsApp'a eklenen yeni özellikler, uygulamanın giderek daha da güvenlikli olmasına zemin hazırlıyor...

-

WhatsApp‘ın platformu hızlı bir şekilde gelişiyor. Her geçen gün, önümüzdeki günlerde uygulamaya dahil olması beklenen yeni bir özellikten haberdar oluyoruz. Facebook’un sahip olduğu sosyal mesajlaşma uygulamasının, karanlık modunu Android telefonlara getirmek için aktif olarak çalıştığını zaten biliyoruz.

Ayrıca sesli dosya ön izlemelerine ve resim içinde resim modunu güncellemeye çalıştığımızı da biliyoruz. Yeni çalışma ise kullanıcıların sohbet ekran görüntülerini engellemelerine izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Geçen ay WABetaInfo WhatsApp’ın, kullanıcıların akıllı telefonlarının parmak izi sensörlerini kullanarak uygulamayı yerel olarak kilitlemelerine izin verecek Android için bir kimlik doğrulama özelliği üzerinde çalıştığını bildirdi.

Şimdi ise blog tarafından hazırlanan yeni bir raporda, kullanıcıların bu özelliği etkinleştirdiklerinde sohbetlerde ekran görüntüsü almalarını engelleyecekleri yeni bir özellik eklemeyi planladığı öne sürülüyor.

Basitçe söylemek gerekirse, akıllı telefonunuzda kimlik doğrulama özelliğini etkinleştirdiyseniz, artık sohbetlerinizin ekran görüntülerini alamazsınız. Bununla birlikte, alıcı için bu aynı değildir; bu, konuşmanızın ekran görüntülerini hala kaydedebilecekleri anlamına gelir.

Ayrıca bkz: Akıllı Telefon Olmadan Whatsapp Kullanmak

İyi haber, kullanıcılar akıllı telefonlarında kimlik doğrulama özelliğini etkinleştirmiş olsalar bile, bildirimlerden gelen iletilere yanıt verebilir ve uygulama kilitliyken WhatsApp’taki çağrıları yanıtlayabilirler. Ancak, bu özellik hala geliştirilme aşamasındadır ve bu nedenle WhatsApp’ın Android için Beta uygulamasında mevcut değildir.

KaynakGadgets