Jonathan Zdziarski iOS ile ilgili araştırmalar yaparak tanınan biri olduğunu belirtelim. Jonathan Zdziarski bir blog yazısında WhatsApp’ta sildiğiniz mesajların saklamaya devam ettiğini belirtti.

Bazı durumlarda sohbet ettiğimiz arkadaşlarımız ile olan mesajları bir sebepten ötürü silmek zorunda kalmışızdır mutlaka. Biz mesajların silindiğini düşünürken aslında öyle değilmiş. iOS üzerinde araştırmalar yapan Jonathan Zdziarski son yazısında WhatsApp‘ın silinen mesajları koruma altına aldığını duyurdu.

WhatsApp‘ın son versiyonunda alınan disk imajlarını incelemek üzere bir çalışma yapan Jonathan Zdziarski, uygulamada silinen mesajların halen var olduğunu ayrıca uzaktan yedekleme sistemleriyle de yeniden ulaşılabileceğini söyledi. Uygulamada kullanılan SQLite tekrar varsayılanın üzerine yazmamasını açıkladı. Uçtan uca şifreleme ise sadece iletim sırasında koruma sağladığını belirtti.

whatsapp

Bu durumdan anlaşılacağı gibi mesajların tamamen silinmediği ve bu sorununda WhatsApp’ın silinen verinin üstüne veri yazamasın dan kaynaklanıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here