WhatsApp’ta Sesli Arama Yapanlar Dikkat

Mobil cihazların hemen hemen hepsinde var olan ve bu noktada bir milyardan fazla indirilme sayısı ile global bir nitelik kazanan WhatsApp, yakın bir zaman öncesinde sesli arama özelliğini duyurmuş; sadece metin üzerinden konuşma durumuna bir alternatif eklemişti. WhatsApp’a gelen bu sesli arama özelliği, kullanıcıların bu mesajlaşma uygulamasına daha da yönelmesini sağlayarak; bu aşamada kullanıcıların bu alanda yer edinmesinde de bir artış sağlanıyor.

WhatsApp İnternet Kotasını Olumsuz Etkiliyor

WhatsApp'ın sesli arama özelliği mobil veri kotasını olumsuz etkileyebilir.
İnternet paketiniz üzerinden hizmet sağlayan WhatsApp uygulaması, sesli arama özelliği ile kavuştuğunda dikkatli olunmalı aksi takdirde mobil veri seçeneğinizin kıs süre içerisinde tükenmesi durumuyla karşı karşıya kalınmamalıdır. Bu aşamada Wi-Fi seçeneğini de bir alternatif olarak değerlendirebilir; sesli arama özelliğini kullanmak için kablosuz internet bağlantılarından yararlanabilirsiniz.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği ile Neler Yapılabilir?

Android ve iOs destekli olarak kendini gösteren sesli arama özelliğine bağlı olarak, telefonunda söz konusu mesajlaşma uygulaması olan kişilerle irtibata geçebilmeniz sağlanıyor. Yurtiçinde ya da yurtdışında olması fark etmeden bu uygulama ile kolaylıkla iletişime geçebiliyor; herhangi bir ücrete de tabi olmuyorsunuz. Sadece kullanmakta olduğunuz mobil veri noktasında kotanızı dolduracak bir unsur ile karşılaşıyorsunuz. Bunun dışında kullanım kolaylığı açısından da rahat olarak; telefonla konuşur gibi, bu uygulamadan yararlanabiliyorsunuz. Böylelikle daha uygun koşullarda arama yapmanız da mümkün oluyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.