Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Whatsapp'ta Sildiğiniz Medyayı Artık Geri Getirebileceksiniz!

Whatsapp’ta Sildiğiniz Medyayı Artık Geri Getirebileceksiniz!

WhatsApp'a son zamanlardaki veri gizliliği skandallarına karşı atak olarak yeni bir özellik getirildi...

-

Android için WhatsApp uygulaması sohbet ve mesajlaşma platformunun bazı hata düzeltmeleriyle birlikte bazı yeni özellikler getirdiği yeni bir güncellemeyi bugün aldı.

Yeni özelliklere gelince, WhatsApp artık kullanıcılarına eski medya dosyalarını tekrar indirebilmelerine izin veriyor. Bu özellik gelmeden önce, WhatsApp kullanıcıları medyayı indirdikten sonra medyayı telefondan silerse o medya dosyaları tekrar indirilemiyordu. Bunun nedeni, WhatsApp‘ın, söz konusu medya dosyalarını sunucudan hedeflenen alıcı tarafından indirildikten sonra silmesinden kaynaklanmaktaydı. Bunu düzeltmek için gelen yeni özellik WhatsApp‘ın son güncellemeleri 2.18.106 ve 2.18.110 sürümleri arasında tanıtıldı.

Bu yeni güncelleme ile WhatsApp artık kullanıcıların silinmiş medya dosyalarını da tekrar indirmelerine izin verecek. Bu değişiklik, WhatsApp‘ın raporda belirtilen yeni politikası ile mümkün oldu. Önceki senaryonun tersine, WhatsApp artık ‘indirilen’ medya dosyalarını sunucularında saklayıp, kullanıcıların depolama alanından sildikten sonra bile tekrar indirmelerine imkan verecek. Bununla birlikte yeniden yüklenebilen medya dosyalarının hala bir zaman sınırı var. WhatsApp medya dosyalarını sunucularında 30 günden fazla saklamayacak.

Yeni WhatsApp özelliği, akıllı telefonları değiştirmek için hazırlanan kullanıcılar için kullanışlı olacaktır. Ayrıca medya dosyalarını kaza ile silmiş olanlar için de çok faydalı görünüyor. Ancak özelliğin çalışması için, kullanıcının medya dosyasının kendisiyle paylaşıldığı orijinal iletiye sahip olması gerekiyor, eğer böyle ise tekrar indirebilirler.

Whatsapp Mesajlarının Gizliliği

Son olarak, WhatsApp‘ın ana şirketi olan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in ABD Senatosu’ndan önceki duruşmasında WhatsApp’ın çalışmasıyla ilgili birkaç soru da duruşma sırasında ortaya çıktı. Bunlardan biri “WhatsApp üzerinden gerçekleşen konuşmaların bir üçüncü taraf veya WhatsApp veya Facebook tarafından okunup okunamayacağını” işaret ediyordu. Zuckerberg; “WhatsApp üzerinden gönderilen mesajların uçtan uca şifrelenmiş olduğunu ve WhatsApp, Facebook ya da başka bir kişi tarafından görülemeyeceğini” söyleyerek bir nebze olsun kullanıcıları rahatlattı.

Kaynaknews18

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here