Ana Sayfa İpucu Whatsapp'ta Son Görüldü Sabitleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta Son Görüldü Sabitleme Nasıl Yapılır?

-

Whatsapp’ta son görüldü sabitleme için uygulamada bir kontrol, bir buton ya da herhangi bir kontrol çubuğu bulunmuyor. Son görülme özelliğini kapalı hale getirebilirsiniz ama bu sefer siz de karşı taraf hakkında bilgileri alamazsınız.

Madem böyle bir özellik yok neden böyle bir yazı hazırlıyorsunuz şeklinde bir yorum gelebilir. Uygulamada bunun için bir yöntem yok, yani resmi bir özellik ya da yöntem yok ama sistem açığından yararlanarak Whatsapp’ta son görüldü sabitleme yapılabiliyor.

Uzun süreli olmuyor ve işlem sürekli tekrar edilebilir oluyor ama iyi haber, bir yöntemimiz var. Bu yöntem için bilgiler vereceğiz.

Whatsapp'ta son görüldü sabitleme

Whatsapp’ta Son Görüldü Sabitleme Ayarları

Bazı adreslerde özelliği kullanmak için çeşitli programlar öneriliyor. Bazı mobil uygulamaların isimleri veriliyor ama biz mobil uygulamalar üzerinden ya da herhangi bir programdan gitmeyeceğiz. En basit ama en etkili yöntemle hiçbir program kullanmadan bu işlemi yapacağız.

İlginizi Çekebilir: Kendi Cep Telefon Numaranı Öğrenme

  • Whatsapp’ınızı başlatın. Uygulama açıldığı zaman çevrim içi bilginiz listesinde olduğunuz kişilere gidecek. Bunun için açtık zaten uygulamayı. Uygulamadan çıkın.
  • En az 2-3 dakika kadar bekleyin. Çevrim içi olduğunuzu gösteren bilgi hemen kaldırılmaz. Tamamen Whatsapp’tan kaynaklanan bir durum. Bu özellik nedeniyle uygulamadan çıkış yaptıktan sonra biraz bekleyin.
Whatsapp'ta son görüldü sabitleme
  • Telefonunuzun internet bağlantısını tamamen kapatmanız gerek. Mobil veriyi ve Wi-Fi bağlantısını tek tek kapatabilirsiniz ama daha kolay bir yol var. Uçak modu. Telefonu “Uçak modu’na” geçirin.
  • Whatsapp uygulamasına yeniden girin ve mesaj göndermek istediğiniz kişiye/gruba mesajınızı yazın.
  • İnternetimiz yok. Doğal olarak mesaj gönderilmeyecek ama Whatsapp’ın bir özelliği var. Bu özellik, çevrim içi olduğunuz herhangi bir anda hazır tutulan mesajların gönderilmesini sağlıyor.
Whatsapp'ta son görüldü sabitleme
  • Uygulamadan bir kez daha çıkıyorsunuz. Açık tutmayın sabit görülme süresi değişir.
  • Çıkış yapınca, telefonunuzu uçak modundan alın. İnterneti açın.
  • Tekrar Whatsapp’a girmeyin. Uygulama sizin için yazdığınız mesajı gönderecektir. Mesaj gönderilecek ama son görüldü zamanı değişmeyecek. Bu işlemi tekrarlayarak Whatsapp’ta son görüldü sabitleme yapabilirsiniz.

Telefon Saatini Değiştirmek İşe Yarıyor mu?

Merak edilen bir kısım daha var. Telefonun saatini değiştirmek işinizi görmez. Telefon saatinizi değiştirdiğiniz zaman Whatsapp uygulamasında da saat uyarısı alırsınız. Güncellemelerde, genel kullanımda, mesajların ulaşmasında sorunlar yaşanır.

Kısaca telefonun saatinin değiştirilmesi Whatsapp’ta son görüldü sabitleme için işe yaramaz. Tam tersi kullanımınızı olumsuz yönde etkileyecek ve belki de uygulamaya giriş sorunu yaşamanıza neden olacaktır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ZTE Blade 20 Pro 5G Göründü

ZTE, en son teknolojilerinden bazılarını tanıttığı China Mobile Global Partner Konferansına katıldı. Çin sosyal medyasının derinliklerinden ortaya çıkan ilginç bir sürpriz var. Bu süpriz ZTE...

Google Stadia, iOS’a Bir Web Uygulaması Olarak Geliyor

Google, oyun akışı hizmeti Stadia'nın yakında iOS'ta çıkacağını duyurdu. Apple'ın App Store'un şartlarını ihlal ettiğini söylediği için özel bir iOS uygulaması şeklinde gelmeyecek, bunun yerine...

Motorola Moto G Play (2021) Geekbench’te Göründü

Snapdragon 460 yonga seti tarafından desteklenen ve 3GB RAM ile eşleştirilen Geekbench'te yakında çıkacak bir Motorola cihazı ortaya çıktı. Söz konusu telefon, bu yılki...

Realme 7 5G Tanıtıltı – Özellikleri

Realme 7 5G, Dimensity 800U yonga seti ve 120Hz LCD ekranı ile duyuruldu.Realme, Realme 7 5G adlı Avrupalı ve Hintli kullanıcılara çok ilginç bir...

ZTE, Axon 20’nin 4G Versiyonunu Tanıttı

ZTE, Axon 20 5G ile ekranın altında selfie kamerası olan ilk akıllı telefonu piyasaya sundu. Cihaz zaten birçok küresel pazarda mevcut, ancak şimdi farklı...