Ana Sayfa İpucu Whatsapp'ta Son Görüldü Sabitleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta Son Görüldü Sabitleme Nasıl Yapılır?

-

Whatsapp’ta son görüldü sabitleme için uygulamada bir kontrol, bir buton ya da herhangi bir kontrol çubuğu bulunmuyor. Son görülme özelliğini kapalı hale getirebilirsiniz ama bu sefer siz de karşı taraf hakkında bilgileri alamazsınız.

Madem böyle bir özellik yok neden böyle bir yazı hazırlıyorsunuz şeklinde bir yorum gelebilir. Uygulamada bunun için bir yöntem yok, yani resmi bir özellik ya da yöntem yok ama sistem açığından yararlanarak Whatsapp’ta son görüldü sabitleme yapılabiliyor.

Uzun süreli olmuyor ve işlem sürekli tekrar edilebilir oluyor ama iyi haber, bir yöntemimiz var. Bu yöntem için bilgiler vereceğiz.

Whatsapp'ta son görüldü sabitleme

Whatsapp’ta Son Görüldü Sabitleme Ayarları

Bazı adreslerde özelliği kullanmak için çeşitli programlar öneriliyor. Bazı mobil uygulamaların isimleri veriliyor ama biz mobil uygulamalar üzerinden ya da herhangi bir programdan gitmeyeceğiz. En basit ama en etkili yöntemle hiçbir program kullanmadan bu işlemi yapacağız.

İlginizi Çekebilir: Kendi Cep Telefon Numaranı Öğrenme

  • Whatsapp’ınızı başlatın. Uygulama açıldığı zaman çevrim içi bilginiz listesinde olduğunuz kişilere gidecek. Bunun için açtık zaten uygulamayı. Uygulamadan çıkın.
  • En az 2-3 dakika kadar bekleyin. Çevrim içi olduğunuzu gösteren bilgi hemen kaldırılmaz. Tamamen Whatsapp’tan kaynaklanan bir durum. Bu özellik nedeniyle uygulamadan çıkış yaptıktan sonra biraz bekleyin.
Whatsapp'ta son görüldü sabitleme
  • Telefonunuzun internet bağlantısını tamamen kapatmanız gerek. Mobil veriyi ve Wi-Fi bağlantısını tek tek kapatabilirsiniz ama daha kolay bir yol var. Uçak modu. Telefonu “Uçak modu’na” geçirin.
  • Whatsapp uygulamasına yeniden girin ve mesaj göndermek istediğiniz kişiye/gruba mesajınızı yazın.
  • İnternetimiz yok. Doğal olarak mesaj gönderilmeyecek ama Whatsapp’ın bir özelliği var. Bu özellik, çevrim içi olduğunuz herhangi bir anda hazır tutulan mesajların gönderilmesini sağlıyor.
Whatsapp'ta son görüldü sabitleme
  • Uygulamadan bir kez daha çıkıyorsunuz. Açık tutmayın sabit görülme süresi değişir.
  • Çıkış yapınca, telefonunuzu uçak modundan alın. İnterneti açın.
  • Tekrar Whatsapp’a girmeyin. Uygulama sizin için yazdığınız mesajı gönderecektir. Mesaj gönderilecek ama son görüldü zamanı değişmeyecek. Bu işlemi tekrarlayarak Whatsapp’ta son görüldü sabitleme yapabilirsiniz.

Telefon Saatini Değiştirmek İşe Yarıyor mu?

Merak edilen bir kısım daha var. Telefonun saatini değiştirmek işinizi görmez. Telefon saatinizi değiştirdiğiniz zaman Whatsapp uygulamasında da saat uyarısı alırsınız. Güncellemelerde, genel kullanımda, mesajların ulaşmasında sorunlar yaşanır.

Kısaca telefonun saatinin değiştirilmesi Whatsapp’ta son görüldü sabitleme için işe yaramaz. Tam tersi kullanımınızı olumsuz yönde etkileyecek ve belki de uygulamaya giriş sorunu yaşamanıza neden olacaktır.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Galaxy Buds Live Gerçek Görüntüleri ve Renk Seçenekleri

Galaxy Buds Live isimli bir kablosuz kulaklık geleceği neredeyse kesindi. Hatta Galaxy Buds serisine farklı bir tasarım kazandıracağı da söylenen bu kulaklık...

Performans Canavarı Yeni Tablet Galaxy Tab S7 Plus Sızdı

Samsung yakın zamanda çıkartma yapacak. Kulaklık, akıllı telefon, akıllı saat tanıtacak olan markanın şimdi Galaxy Tab S7 Plus isimli yeni amiral gemisi...

İşte Yeni Galaxy Fit Akıllı Bileklik

Unpacked 2020 etkinliği için çok çok az bir süre kaldı. Etkinlik 5 Ağustos tarihinde ama Samsung'un bazı teknolojileri için bu süreyi beklemeyeceği...

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...