whatsapp

Yalova’da kahvehane işleten Ali Kazım Köksal; masraf çıkardığı gerekçesiyle telsiz sistemini kaldırdı. Bunun yerine siparişleri Whatsapp üzerinden almaya başlayan kahvehane sahibinin satışları da 2 katına çıktı.

15 yıldır Yalova’da bir kahvehane işleten Ali Kazım Köksal isimli işletme sahibi; fazla masraf oluşturduğu gerekçesiyle telsiz sistemini kaldırdı. Bunun yerine Whatsapp’ı kullanmaya başlayan işletme sahibinin siparişleri de bu sistemle birlikte 2’ye katlandı. Teknolojiye uyum sağlayarak önce diyafondan telsize geçen ve daha sonra da maliyeti arttırdığı gerekçesiyle telsizden Whatsapp’a geçti.

Maliyeti düşürmek amacıyla Whatsapp’a geçen Ali Kazım Köksal; aslında bu sistemle birlikte dev bir adım atmış oldu. Anlık mesajlaşma yoluyla Whatsapp üzerinden siparişleri almaya başlayan Ali Kazım Köksal; satışları artınca çok şaşırdı. Herkesin cebinde bir akıllı telefon var diyen işletme sahibi; bu sistemi uygulamaya başladığımdan beri satışlarda ciddi artış oldu, bu sistemi kullanmaya başladığım için çok mutluyum dedi. Satışlarının % 50 arttığını ifade eden Köksal; hem maliyeti düşürdü, hem de karını 2’ye katladı.

iPhone'a WhatsApp Güncellemesi Geldi !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.