Ana SayfaTeknoloji HaberleriWi-Fi Su Altında Çalışır Mı?

Wi-Fi Su Altında Çalışır Mı?

-

Teknoloji konusunda yapılan ilginç deneyler, pek çok konuda ilham kaynağı olmayı başarıyor. Su altında internet bağlantısının yapılıp yapılmayacağı konusunda araştırmalara başlayan Rusya bilim adamları, Wi-Fi teknolojisi suyun altında kullanmayı başardı.

Uzun süredir bu alanda yapılan çalışmalar, yeni yeni sonuçlanırken, Wi-Fi teknolojinin su altında da kullanılabilir kılınması ile birlikte özellikle deniz altı gibi cihazlarda acil durumlara yönelik tedbir amaçlı bulundurulması bekleniyor. Özellikle kablolu bağlantı kullanılan bu cihazlarda Wi-Fi teknolojisi ile birlikte daha kesintisiz ve güvenli bir bağlantının kurulması mümkün olacak. Özellikle kabloların ortadan kalkması ile kullanım açısından da kolaylık sağlayacak olan bu yenilik, belki de kazalarda hayat kurtarmayı başaracak.

Yapılan ilk denemelerin başarı ile sonuçlanmasının ardından çalışmalar basına tanıtılırken, bu gelişmesinin ardında Tomsk Politeknik Üniversitesi (TPU) Deniz Jeolojisi Telekomünikasyon bölümü bulunuyor.

Başarıya ulaşan bu projenin ardından çalışmalar cihazı daha da geliştirmek üzerine yoğunlaşırken, bu işi gerçekleştirmek için kullanılan cihazın 6 kilometreye kadar sorunsuz bir bağlantı sağladığı belirtildi.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here