Ana Sayfa İpucu Wi-Fi'den Daha Hızlı Li-Fi Teknolojisi Nedir ?

Wi-Fi’den Daha Hızlı Li-Fi Teknolojisi Nedir ?

Li-Fi Teknolojisine sahip yeni bir telefon mu geliyor ? Oppo'nun çığır açan teknolojisi, yeni bir patentle bütünleşti.

-

2020 yılında 5G teknolojisi, akıllı telefonlar için bir norm haline geldi ve üst düzey cihazların çoğu ve orta sınıf telefonlar, bu yeni nesil iletişim teknolojisini kullanıyor.

Ancak, insanlar veri tüketimi için Wi-Fi ağına 5G veya 4G’den daha fazla güveniyor. Yeni nesil Wi-Fi 6 artık amiral gemisi akıllı telefonlara dahil edildiğinden bu durum daha da benimseniyor.

LetsGoDigital tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Oppo, Wi-Fi’den çok daha hızlı olan Li-Fi teknolojisini destekleyen yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Li-Fi teknolojisi, Wi-Fi’ye alternatif olarak yıllardır geliştiriliyor ve Wi-Fi’den çok çok daha hızlı. Oppo, bu teknolojiyi piyasaya sürerse kartlar yeniden dağıtılabilir.

Nedir Bu Li-Fi ?

Wi-Fi gibi frenkansını radyo dalgalarından almayan Li-Fi teknolojisi, ışığı bir LED lambadan ve dolayısıyla adını Light Fidelity’den ödünç alıyor. Ve bu teknoloji süper hızlı çalışıyor.

Li-Fi Teknolojili Yeni Bir Telefon!

Oppo, şu anda Li-Fi destekli yeni bir telefonun patentini aldı. Patent, tam ekran tasarıma ve dar çerçevelere sahip bir akıllı telefonu gösteriyor. Görünürde bir ön kamera yok, bu da ön kamera sensörü için bir açılır mekanizmaya sahip olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca Li-Fi sensörü için olası yerleşim yerlerini de gösteriyor. Örneğin sensör, telefonun arka tarafındaki kamera modülünün hemen yanında veya telefonun üst kenarında yer alabilir. Sensör kare şeklinde ve bir akıllı telefon ile Li-Fi iletişimini etkinleştirmek için değişikliği elektrik sinyaline dönüştüren bir fotodetektör bulunduruyor.

Şu anda, Oppo’nun bu yeni teknolojiyi akıllı telefonlarında nasıl uygulamayı planladığına dair bir bilgi bulunmuyor. Şirketin ticari bir cihaz için bu seçeneği ciddi olarak değerlendirip değerlendirmediğinden bile emin değiliz. Ve eğer öyleyse, şirketin yakın zamanda bu teknolojiyi satışa çıkarması da olası seçenekler arasında.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...

Huawei Nova 8 Pro, Canlı Canlı Görüntülendi!

Huawei, Nova 8 serisi akıllı telefonlarını bu yıl Aralık ayında duyuracak. Nova 8 serisinin üç Nova 8 SE, Nova 8 ve Nova...

Realme, Ekim Ayında Toplam 9 Ürün Piyasaya Sürecek!

Akıllı telefon üreticileri, son zamanlarda kendilerine ait bir ekosistem oluşturmaya istekliler. Yeni olsa da Çinli şirket Realme, akıllı telefonlara ek olarak çok...