windows 10 özellikleri

Microsoft, hızla çıkışları ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Temmuz aylarında çıkartılması beklenen Windows 10 şimdiden kullanıcıların ilgisi çekmeyi başardı bile. Temmuz ayında sunulması beklenen Windows 10, kullanıcıların donanım özelliklerine sahip oldukları bilgisayarlarda kullanıp kullanamayacakları merak konusu. Kullanıcıların merak konuları arasında bulunan bu yenilik PC’de Microsoft kullanan kullanıcılara büyük ihtimalle Microsoft 10 kullanabileceklerinin müjdesini veriyor. Henüz çıkış yapması beklenen Microsoft’un bu yeniliği Windows 10’un resmi olarak özellikleri ve donanımı hakkında bir açıklama yapmadı.
windows 10 görüye çıkıyor

Windows 10’un Teknik Özellikleri

Fakat ortaya çıkan teknik önizlemelerde kullanıcıların PC’ler Windows 8.1’i çalıştırabiliyorsa Windows 10’da çalıştırabileceğini belirtiliyor. Windows 10 yapılan teknik önizlemelerde en düşük sistemlerini belirtiyor.
İşlemci hızı 1GHz veya daha hızlı olması, Ram özelliklerinin 1GB (32-bit) veya 2GB (64-bit), boş disk alanında ise 16 GB olarak belirleniyor. Bunun yanı sıra Windows 10 için, Grafik kartı, Microsoft DirectX 9 destekli kart özellikleri ve WDDM sürücüsü olarak ön plana çıkıyor. Daha önceki senelerde Microsoft, tarafından kullanıma sunulan Windows 8 ve 8.1 ve 8’de gibi, Windows 10 içinde, Microsoft hesabına ve internet erişimlerinize ihtiyaç oluşturmaktadır.

Yapılacak olan Microsoft uygulamalarında problemle karşılaşmaması kesin sonuçların alınması için kullanılacak olan monitöründe 1024×768 çözünürlükte olması gerekmektedir. Yapılacak olan Windows 10’un kullanıcıların bilgisayarlarına uygun olup olmadığını öğrenmekse hiç zor değil. Microsoft2un sunduğu Windows uyumluluk merkezinden yararlanarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygulamayı kontrol edebileceğiniz bu merkez, PC’nin, Windows’un 10’a uygunluğunu kontrol ediyor, fakat daha öncede belirtildiği gibi, Windows 8.1 çalıştıran tüm PC’de çalıştırılabilecek. Yapılacak olan test uygulamalarında kullanıcıların ayrıca dikkat etmeleri gereken konu tüm donanım cihazlarının bilgisayara bağlı olması gerekiyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here