Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Windows 10 Cortana Değişiyor

Windows 10 Cortana Değişiyor

Windows 10 Cortana sanal asistanına güncelleme geliyor. İşte detaylar...

-

Sanal asistan yarışında birçok markanın teknolojileri ortaya çıkmaya başladı. Bu alanda en iddialı olan firmaların başında Microsoft geliyor. Aslında yarışa çok geç katıldığı için Google sanal asistanı, Siri, Amazon Echo gibi sanal asistanların gerisinde kalıyor gibi gözüküyor ancak Windows 10 Cortana sanal asistanının da ciddi bir yükseliş elde ettiğini söylemek gerekiyor.

Paylaşılan son bilgilere bakacak olursak, ilgiyi biraz daha arttırmak için Microsoft tarafından yeni adımlarda atılmaya başlandı. Buna göre Windows 10 Cortana için yeni değişikliklerin yolda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Hemen yeniliklere ve yapılacak olan arayüz değişikliklerine bakalım.

Windows 10 Cortana Nasıl Güncellenecek?

Yenilenmiş olan Cortana için yeni bir arayüz geleceği açıklandı. Bu kez karşımıza çıkacak olan arayüz kısmında ise çok daha iddialı bir sistem olacak. Sohbet tabanlı olacak ve sohbet yönü ağır basacak olan yeni arayüzle kullanıcıların sanal asistanı kullanması teşvik edilecek.

Bu yönde yapılacak olan değişiklikler ise tek değişiklik olmayacak. Bunun dışında Windows 10 Cortana hem sesli hem de yazılı komutları daha rahat algılayabileceği bir panele kavuşmuş olacak.

Arama yapma, sanal asistanla sohbet edebilme, uygulamaları başlatma, alarm oluşturma ve var olan alarmlar için düzenlemeler yapma, yeni liste yönetimleri ve benzeri birçok yeniliğin sunulduğunu göreceğiz.

Windows 10 Cortana

Bu güncellemelerle beraber sanal asistan yeni yüzüne kavuşacak demek yanlış olmayacaktır. Özellikle yetenekleri konusunda yeni bir döneme geçiş yapılmış olunacak.

Microsoft şu an için güncellemeyi Windows 10 sürümünde yer alan sanal asistan için yapacak. Mobil ve oyun konsollarındaki sürümler için herhangi bir güncelleme yapılıp yapılmayacağı konusu kesin değil.

Bunun için açıklamaları beklemek gerekiyor. Yeni güncellemelerin bulunduğu sürümün hemen yayınlanmasını da beklemeyin. Bu sürüm 2020 yılı içerisinde yayınlanacak. Tabii ki henüz kesin bir tarih verilmedi.  Windows 10 Cortana değişikliklerinin yarışta ne kadar etkili olacağı ise tartışılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Microsoft Teams Artık Linux da Kullanılabilecek…!

Microsoft, ilk Office 365 uygulamasını resmi olarak Linux'a Microsoft Teams'in genel önizlemesi biçiminde taşıdı.Ekipler, Google'ın Hangouts Chat,...

Xiaomi Qingping Sıcaklık ve Nem Sensörlü Bluetooth Çalar Saat Geliştirdi!

Xiaomi Youpin crowdfunding platformu yeni bir ürüne ev sahipliği yaptı. Ürün Qingping Bluetooth çalar saat ve Gadget'ın, 14 Ocak 2020'den itibaren Çin'de...

Galaxy S10e Android 10 Güncellesi Yayınlanmaya Başladı

Samsung, Android 10 güncellemelerini hızlandırmaya başladı. Marka daha önce Android 10 güncellemesi için takvim yayınlamıştı. Yayınlanan takvimde bazı sürprizler olduğunu da söylemeden...

Oppo Reno 3 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Oppo, uygun fiyatlı ve tasarımı öne çıkan akıllı telefonlar sunma konusunda başarılı markalardan biri oldu. İddialı markanın Oppo Reno ve Oppo Reno...

Galaxy S11, Galaxy Fold 2-3 Tanıtım Günü Sızdırıldı!

Galaxy S11 ve Galaxy Fold 2 18 Şubat 2020'de San Francisco'da düzenlenen bir konferansta sunulacak... Sızıntıya göre, Samsung, yeni nesil amiral gemilerine...