Ana Sayfa İpucu Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 10 bilgisayarınızı Güvenli Mod'unu güvenli bir şekilde nasıl açarsınız, sizin için kücük bir resimli rehber oluşturduk...

-

Windows 10 bilgisayarınızdaki sorunları gidermeye çalışıyorsanız, seçeneklerden biri Güvenli Mod’a girmektir. Windows 10 Güvenli Mod’da, sorunlu programları güvenle kaldırabilir, sürücü sorunlarını çözebilir, donanım çakışmalarını teşhis edebilirsiniz ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ancak Güvenli Mod’da nasıl önyükleneceği, Windows 10’da eski Windows sürümlerinde gördüğümüzden daha az belirgindir. Bu yazımızda da Windows 10’u kullanarak bilgisayarınızı Güvenli Mod’da nasıl başlatırsınız, onu resimli bir şekilde göstereceğiz.

Windows 10 güvenli mod nasıl açılır rehberi ile adımları izleyerek bilgisayarınızı doğrudan güvenli modda başlatabilir ve sorunlara anında çözümler üretebilirsiniz. Ayrıca Windows 10 bilgisayarınızda kullanabileceğiniz programlara ve uygulamalara Windows 10 için En İyi Programlar makalemizden ulaşabilirsiniz.

Windows 10 Güvenli Mod Açma Rehberi

Ayarlar Uygulamasını Kullanma

1 – Başlat uygulamasını tıklayın ve Ayarlar uygulamasını açmak için Başlat Menüsündeki “dişli” simgesini seçin.

2 – Açılan ekranda Güncelleştirme ve güvenlik seçeneğini seçin.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

3 – Buradan da Kurtarma seçeneğini seçin.

4 – Gelişmiş başlangıç altında yer alan Şimdi yeniden başlat düğmesini tıklayın.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

5 – Son olarak Yeniden başlat seçeneğini seçin.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

6 – Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, Gelişmiş Seçenekleri seçin.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

7 – Açılan ekrandan Güvenli modda başlatmak için Başlangıç ayarlarına tıklayın ve yeniden başlatı seçin.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Güvenli Mod’a girmek için 4 seçeneğini seçin veya seçenekler listesinde F4 tuşuna basın. İnternet erişimine ihtiyacınız varsa 5 seçeneğini seçin veya F5 tuşuna basın. Komut İstemi’ni Güvenli Mod ile kullanmak için 6’yı seçin veya F6 tuşuna basın.

Tüm yapmanız gerekenler buradaki adımları takip etmek. Adımları doğru bir şekilde takip ederseniz, genel olarak bilgisayarınızdaki temel sorunları çözebilirsiniz. Herhangi bir sorun karşısında aşağıya yorum bırakın ve sizlere doğrudan yardımda bulunalım.